Rozdělení dětí do prvních tříd, kritéria dělení, první školní den

Publikoval Vít Beran
Datum 3.9.2020
Rozdělení dětí do prvních tříd, kritéria dělení, první školní den

Těšíte se na první školní den? Nahlédněte do seznamu jednotlivých tříd. Děvčata a kluci, již se na Vás těší Vaše paní učitelky. Kritéria pro rozdělení do tříd nám pomáhají všechny přijaté prvňáčky rozdělit tak, aby jejich školní nastartování bylo úspěšné. Chceme, aby čtyři nové první třídy byly složeny tak, aby se v nich dětem dobře učilo. Proto ve všech třídách budou děti rovnoměrně rozděleni tak, jak je uvedeno pod perexem. Za rozdělení dětí zodpovídají řediteli školy pracovníci Školního poradenského pracoviště ve spolupráci s vedoucí zápisů. 

Kritéria rozdělení do tříd:

1) Podle počtu chlapců a děvčat a vůbec podle počtu žáků, jejich handicapů i talentu nebo nadání - tento rok otvíráme čtaři třídy s ideálním počtem žáků ve třídě - t.j. 25.  Z důvodu počtu učeben na naší škole budeme třídy slučovat nejpozději s přechodem do šestého ročníku. Cílem jsou třídy, kde se dětem i jejich učitelům bude dobře pracovat!
2) Podle přání rodičů na umístění dětí z pohledu kamarádství, vyzvedávání dětí ze školy ... (např. Aničku prosím dejte s Mařenkou protože ..., Pepíčka prosím nedávejte s Frantou protože...).
3) Podle metody počátečního čtení a psaní – třídy I.B a I.D = analyticko syntetická metoda; třídy I.A a I.C = genetická metoda. Více o výuce počátečního čtení si můžete přečíst ZDE - METODA ANALYTICKO - SYNTETICKÁ A METODA GENETICKÁ;

Vážení rodiče, respektovali jsme Vaše přání, ale konečné rozdělení na základě projednání se třídními učiteli a zástupkyní ředitele školy potvrzuje svým podpisem ředitel školy. Proto se na nás nezlobte, není možné 100% respektovat všechny Vaše požadavky. Děkujeme za pochopení.

Co je podstatné? Všechny paní učitelky jsou skvělé odbornice a věříme, že děti s nimi budou ve škole rády a že je učení bude bavit.

Co nás čeká 1. září 2021 - PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN:

  • sraz všech prvňáčků a jejich rodičů do 8:30 hodin v prostoru školního hřiště nebo podle počasí ve sportovní hale 
  • 8:30 - 8:45 hodin - SLAVNOTNÍ ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU
  • 8:45 - 9:45 hodin - PRVNÍ ŠKOLNÍ HODINA (aktovky, penály ... s sebou)
  • cca 10:00 hodin - PRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA

I.A

I.B

I.C