Svět očima handicapovaného

Publikoval Radek Ivanov
Datum 4.10.2019

Už Tě někdy napadlo, jak se asi učí ti, kdo nemohou chodit do „běžné“ základní školy? Ti, kdo se nemohou volně a bez problémů pohybovat tak jako my?
V našem oborovém dnu budeš moci do života těchto dětí nahlédnout. Budou nás zajímat pomůcky, které tělesně postižení využívají v každodenním životě, a tyto pomůcky si vyzkoušíme na vlastní kůži. Nahlédneme i do výcviku psů, kteří při terapii postižených pomáhají.
Podíváme se do Jedličkova ústavu, školy, kde se handicapovaní vzdělávají. Uvidíme, jak se učí, jak sportují a jaké mohou mít zájmové aktivity. Budeš mít příležitost si s nimi popovídat a zjistit, co je trápí a těší. Naopak i my si vyzkoušíme, jaký je život s handicapem. Pro nás to bude jenom na chvíli…

Vstupenka: Vyhledej webové stránky Jedličkova ústavu a zjisti, jaké děti tento ústav navštěvují. Napiš, co Tě mezi informacemi o Jedličkově ústavu nejvíce zaujalo. Dále se zamysli, co asi handicapovaným dětem v životě pomáhá, aby byly spokojené. Stačí několik vět.

Vyučující:
P. Kolkusová