"SLOVENSKO - SOUSEDÉ ODVEDLE"

Publikoval Radek Ivanov
Datum 15.10.2014

Copak Vám říká slovo ťava, kapustnica nebo halušky?

Slovensko je země, se kterou nás spojuje dlouholetá historie. Mnohé z nás, také část rodinných kořenů…. Současné Slovensko vnímáme často díky společným hudebním soutěžím – Česko Slovenská SuperStar, Česko Slovensko má talent, Hlas Česko Slovenska nebo díky jeho známým hudebním interpretům či moderátorům (např. Miro Žbirka, Jana Kirchner, Dara Rolins, Rytmus, Katarína Knechtová, No Name nebo třeba Adela Banášová…). Slovensko je ale ještě mnohem víc – je to nádherná a neuvěřitelně různorodá krajina plná přírodních krás – vysokých hor nebo teplých lázeňských pramenů. V jeho minulosti je mnoho zajímavých osobností např. zbojník Jánošík, který bohatým bral  a chudým dával (, alespoň podle pověsti). My se ale můžeme v oborovém dnu „Slovensko – sousedé odvedle J“ dozvědět mnohem víc. Poznáme slovenská jídla (některá si společně připravíme), naučíme se typický slovenský tanec, budeme pátrat v historii i současnosti… Slovensko je totiž pestrobarevná mozaika a je  nadosah.        

Vstupenka:
1 recept na typicky slovenské jídlo
 
VYUČUJÍCÍ POČET ŽÁKŮ FINANČNÍ NÁROČNOST
E. Hilčerová K. Čiháková max. 15 150,- kč

Soubory ke stažení