Apokalypsa dnes a zítra

Publikoval Radek Ivanov
Datum 4.10.2019

Žijeme v době, kdy se potýkáme s neustálou obavou z toho, kam se náš svět bude ubírat a zda v něm bude místo pro lidské pokolení. Jak se ale věci mají? Máme se bát nukleární války jako naši předkové v padesátých letech minulého století? Co si počneme, až nám dojde voda? Je možné, že včely mají přímý dopad na to, jak budou vypadat naše budoucí životy? A dokážeme se o sebe postarat bez elektřiny a paliva?
V těchto oborových dnech se takovým palčivým otázkám podíváme na zub! Čeká nás srovnání toho, co je reálná hrozba, a toho, co je spíše inspirací pro tvůrce filmů a knih. Postupně se tak zaměříme na naše schopnosti přežít v různých problematických situacích. Vyzkoušíte si, jak rozdělat oheň s minimem surovin, jak poznat místa s pitnou vodou nebo třeba způsoby, kterými lze vytvořit improvizovaný přístřešek. Také se postaráme o to, abychom v budoucnu nehladověli. Budeme skládat jídelníček pouze z brambor a konzerv nebo si to okořeníme hrstí cvrčků, červů a kobylek?

Vstupenka: na tento oborový den bude trochu netradiční. Od pondělka 7. října vyhledejte pana učitele Toma Tychtla. Ten vám dá vylosovat jednu z karet apokalyps, které u sebe bude mít. Vaším úkolem bude zapřemýšlet, zda se taková apokalypsa reálně může stát a sepsat na maximálně jednu stranu A5 proč ano nebo proč ne. Pokud přiložíte nějaké odkazy na zdroje, z kterých jste čerpali, může vám to pomoci nejen k tomu, abyste se do tohoto oboráku dostali ;)

Vyučující:
T. Tychtl
A. Kolář

Počet žáků: max. 28