Dubnové setkání absolventů a zaměstnanců školy

Datum 3.7.2016
Dubnové setkání absolventů a zaměstnanců školy

Zveme Vás do školy 1. dubna 2016 dopoledne a 3. dubna 2016 odpoledne. Pamatujete si, s kým jste chodili do školy? Pamatujete si, kdo Vás učil? Chcete se podívat do současné ZŠ Kunratice? Zveme všechny absolventy, pedagogy a zaměstnance školy, kteří od otevření školy v roce 1935 do školy v Kunraticích chodili nebo v ní pracovali na dubnové setkání.

Ještě před vyvrcholením oslav na červnové Zahradní slavnosti se uskuteční několik menších vzpomínkových sešlostí. Jednou z nich bude nedělní Setkání absolventů a zaměstnanců kunratické školy v odpoledních hodinách 3. 4. 2016. Přijďte se podívat, kde jste sedávali v lavicích, na kterých chodbách jste hráli kopanou, do kterých zdí jste vyryli vzkazy, která okna zůstala celá a které kabinety jsou zachovány. Můžete si zde prohlédnout fotografie z různých let a zanechat u nich podpis či jiný osobní vzkaz. Kdo bude chtít ochutnat dnešní vyučování a nahlédnout do tříd, už 1. 4. 2016 dopoledne budou mít třídy otevřené dveře. Za významnou součást považujeme besedu s pamětníky, kde můžeme společně s dětmi polemizovat, čím se generace na kunratické škole liší, co spatřujeme za výhody a nevýhody doby. Zastavte se alespoň na chvíli v čase a zavzpomínejte, sami s pamětníky 1. 4. 2016, nebo společně s bývalými spolužáky při prohlídce školy 3. 4. 2016. Další informace sledujte na školním webu www.zskunratice.cz. Pokud budete chtít sdílet nějaké dobové dokumenty, učebnice nebo jiné školní pomůcky, neváhejte napsat na email tereza.doudova@zskunratice.cz nebo se zastavit přímo ve škole. Rádi Vás uvidíme.

Informace u vedení školy a Terezy Doudové