Připravujeme se na školu s budoucími prvňáčky

Datum 26.11.2022
Připravujeme se na školu s budoucími prvňáčky

Hrajeme si ve škole vždy v určenou středu v měsíci od 15:00 do 16:00 hodin v prostorách prvních tříd v ZŠ Kunratice. Poprvé 8. února 2023!
Na tento program se přihlašujte ZDE.

Připravujeme se na školu i s budoucími prvňáčky:
HRAJEME SI NA ŠKOLUUČÍME SE VE ŠKOLEPRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA.
Další informace na stránkách modulu našeho školního webu: Zápis do prvních tříd

HRAJEME SI NA ŠKOLU

Budoucí prvňáčci, chcete si zahrát na školu? Přijďte na setkání v naší ZŠ Kunratice, kde se potkáte se svými budoucími spolužáky, ale i našimi paní učitelkami a vyzkoušíte si, jaké to je UČIT SE. Na tento program se přihlašujte ZDE. Potřebujeme vědět, kolik dětí se na jednotlivé dny přihlásí. Děkujeme.

Děti, těšíme se na Vás ve škole.

Jak setkání probíhají budoucích prvňáčků probíhají?

Kdy a kde? Jedenkrát v měsíci od 15:00 do 16:00 hodin v prostorách prvních tříd v ZŠ Kunratice. Sraz vždy na recepci školy, kde si děti převezmou naše paní učitelky a páni učitelé. Nezapomeňte na přezůvky a pití.

Formou her, písniček a říkadel se zaměříme na:

* Rozvoj matematických představ
* Cvičení s gymnastickými míči
* Jazyková a sluchová příprava
* Příprava na psaní
* Rozvoj fantazie a představivosti

V průběhu schůzky budou mít děti svůj program a na jeho závěr se Vám s ním představí. Začátek tohoto posledního setkání je společný se schůzkou rodičů.

UČÍME SE VE ŠKOLE

• Kurz je určen zejména dětem, které si hůře zvykají na nové prostředí, pomaleji navazují vztahy s vrstevníky, nejsou dostatečně připraveny pro vstup do školy a podobně.
  • Bude probíhat vždy jednou týdně ve středu od 15:15 do 16:15 hodin pod vedením speciální pedagožky naší školy Mgr. Simony Křižákové - simona.krizakova@zskunratice.cz - mobil: 724 369 889.
  • V tento den bude vždy ve škole i školní psycholožka PhDr. Kateřina Fořtová.
  • Na tento kurz budou přijímány děti na základě výsledku screeningu, který proběhne v lednu v MŠ Kunratice nebo doporučení školního poradenského pracoviště.

PRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA

Ve středu 7. června 2023 od 17:00 hodin se uskuteční první schůzka rodičů a budoucích prvňáčků v naší škole. Na schůzce Vás budeme informovat o všem důležitém pro nový školní rok. Zejména se s Vámi chceme poradit o párovém učiteli pro první třídu. Těšíme se Vás.