Připravujeme se na školu s budoucími prvňáčky

Datum 26.11.2022
Připravujeme se na školu s budoucími prvňáčky

Hrajeme si ve škole vždy v určenou středu v měsíci od 15:00 do 16:00 hodin v prostorách prvních tříd v ZŠ Kunratice. Poprvé 8. února 2023!
Na tento program se přihlašujte ZDE.

Připravujeme se na školu i s budoucími prvňáčky: 
HRAJEME SI NA ŠKOLUUČÍME SE VE ŠKOLEPRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA.
Další informace na stránkách modulu našeho školního webu: Zápis do prvních tříd

HRAJEME SI NA ŠKOLU

Budoucí prvňáčci, chcete si zahrát na školu? Přijďte na setkání v naší ZŠ Kunratice, kde se potkáte se svými budoucími spolužáky, ale i našimi paní učitelkami a vyzkoušíte si, jaké to je UČIT SE. Na tento program se přihlašujte ZDE. Potřebujeme vědět, kolik dětí se na jednotlivé dny přihlásí. Děkujeme.

Děti, těšíme se na Vás ve škole.

U budoucích prvňáčků s bydlištěm mimo spádový obvod, jejich účast na programu HRAJEME SI NA ŠKOLU nezakládá nárok na přednostní přijetí do první třídy v ZŠ Kunratice. Zapsání dítěte do první třídy se řídí platnou legislativou.

Jak setkání probíhají budoucích prvňáčků probíhají? 

Kdy a kde? Jedenkrát v měsíci od 15:00 do 16:00 hodin v prostorách prvních tříd v ZŠ Kunratice. Sraz vždy na recepci školy, kde si děti převezmou naše paní učitelky a páni učitelé. Nezapomeňte na přezůvky a pití.

Formou her, písniček a říkadel se zaměříme na:

* Rozvoj matematických představ
* Cvičení s gymnastickými míči
* Jazyková a sluchová příprava
* Příprava na psaní
* Rozvoj fantazie a představivosti

V průběhu schůzky budou mít děti svůj program a na jeho závěr se Vám s ním představí. Začátek tohoto posledního setkání je společný se schůzkou rodičů.

UČÍME SE VE ŠKOLE

  • Kurz je určen zejména dětem, které si hůře zvykají na nové prostředí, pomaleji navazují vztahy s vrstevníky, nejsou dostatečně připraveny pro vstup do školy a podobně.
  • Bude probíhat vždy jednou týdně ve středu od 15:15 do 16:15 hodin pod vedením speciální pedagožky naší školy Mgr. Simony Křižákové - simona.krizakova@zskunratice.cz - mobil: 724 369 889.
  • V tento den bude vždy ve škole i školní psycholožka PhDr. Kateřina Fořtová.
  • Na tento kurz budou přijímány děti na základě výsledku screeningu, který proběhne v lednu v MŠ Kunratice nebo doporučení školního poradenského pracoviště.

PRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA

Ve středu 7. června 2023 od 17:00 hodin se uskuteční první schůzka rodičů a budoucích prvňáčků v naší škole. Na schůzce Vás budeme informovat o všem důležitém pro nový školní rok. Zejména se s Vámi chceme poradit o párovém učiteli pro první třídu. Těšíme se Vás.

 

Související články

Aktuality