Slíbené info z třídních schůzek

Datum 8.9.2020
Slíbené info z třídních schůzek

Vážení a milí rodiče,

děkujeme Vám za hojnou účast na našich prvních společných třídních schůzkách! Velice rádi jsme je měli ve formě fyzické, kdy jsme měli možnost se s Vámi setkat, poznat, vidět se navzájem a je nám velkou ctí, že právě my budeme mít nejen tu možnost učit vaše děti, ale i spolupracovat právě s Vámi.

Během třídních schůzek jsme Vám slibovali, že budeme interpretovat vaše dotazy, které proběhly skrze aplikaci sli.do a na všechny ještě jednou odpovíme, aby se například dostalo odpovědi i těm z Vás, kteří třídní schůzky z jakéhokoli důvodu nezvládli.

1. "Mohou deti mit na adaptak telefony?" - Jak jste zjistili nejspíše sami z přihlášky na adaptační kurz, děti s sebou telefony, ani jiné chytré zařízení, vézt nesmí a důkladně to zde hlídáme.

2. "Jak máme omlouvat děti v případě nemoci?" - Do 24 hodin oznámit třídnimu učiteli, že dítě chybí - ideální forma je pak přes aplikaci ŠkolaOnline, kde je přímo sekce na omluvenky/případně mailem či SMS. Po návratu dítěte do školy musí mít dítě omluvenku a podpis rodiče ve školní knížce.

3. "Mohou deti pouzivat telefony behem prestavek?" - Dle školního řádu je to zakázané, snažíme se je alepspoň tímto způsobem vést k tomu, aby si vážili času, který tráví společně s kamarády, spolužáky ve škole.

4. "Nezvažovali jste použití nějakého systému, který by omezil využívání telefonů nežádoucím způsobem (tj. něco na způsob systémů typu "parental control")?" - Prozatím jsme vznesli dotaz k našemu IT technikovi Radkovi Ivanovovi, který je správcí našich školních sítí - jakmile budeme mít od něj zpětnou vazbu, určitě se o tom pobavíme i v rámci širšího kolektivu ve sborovně. V současné době je ošetřeno připojení tak, že všechny zařízení, které vstupují do školní sítě, musí povolit náš IT technik a kdykoli jim zase přístup může odebrat.

Další dotazy se týklay odjezdu na Adaptační kurz, na diskuzi ohledně času pro videomost a byly zde i dvě zkoušky spojení přes aplikaci :) - za aktivitu děkujeme!

V připnutých souborech zde naleznete prezentaci s důležitými informacemi. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Děkujeme a ještě jednou se těšíme na spolupráci,

Třídní učitelé Kateřina Círová a Ondřej Nejedlý