Jak si poradit s plánováním učení online

Publikoval Tomáš Titěra
Datum 2.11.2020
Jak si poradit s plánováním učení online

Připravili jsme pro vás několik kroků, podle kterých je dobré si plánovat učení, když jste teď doma. Je důležité dodržet pořadí, ať se v tom nezamotáte.

Jak si naplánovat školní den krok za krokem

1. Na konci dne se podívej do rozvrhu ve Škole Online, jaké předměty tě čekají další den.

2. Podívej se do Týdenního plánu na instrukce k těmto předmětům. Pokud jsou v týdenním plánu odkazy, projdi si je, ať víš, co tě čeká.

3. Nejpozději o přestávce před konkrétní hodinou se podívej do kalendáře v Teamsech, kde bys měl vidět naplánovanou online hodinu. Nezapomeň se k ní včas připojit. Pokud v kalendáři událost není a myslíš, že tam má být, napiš učiteli, abys zjistil, v čem je problém.

Tipy a triky

Níže najdeš pár rad, které ti mohou s plánováním pomoct. O většině z nich jsme se bavili na ranních dýchancích, toto je takové shrnutí:

• Když si nevíš s něčím rady nebo ti něco nefunguje, vždy a včas napiš vyučujícímu daného předmětu. Učitelé jinak nedokáží zjistit, že máš nějaký problém. Vše se dá řešit, jen se musíš ozvat.

• Hlídej si v Teamsech zadání. Najdeš tam přehled všech zadaných úkolů a termíny pro jejich odevzdání. Přehled najdeš, když klikneš na tlačítko Zadání v levé liště (na počítači) nebo na tlačítko Zadání v dolní liště (na mobilu).

• Rozvrhni si čas pro plnění úkolů. Pokud je úkol zadaný ke splnění v čase hodiny, nevěnuj se během té hodiny ničemu jinému. Pokud má úkol termín ke splnění později, už při zadání přemýšlej, kdy ho budete dělat – nejlepší je ten samý den, kdy máš vše ještě čerstvě v hlavě. Nenechávej nic na poslední chvíli.

• Plánuj si čas. Úkolů může být hodně, je potřeba vědět, kdy a co máš vypracovat. K tomu můžeš využívat školní diář, kalendář v Teams, nebo třeba vlastní tabulku, kde si vše sepíšeš. Záleží, co ti vyhovuje.

• Nezapomínej na odpočinek! Stanov si svůj čas, do kdy budeš pracovat na úkolech a od kdy budeš relaxovat. My navrhujeme nepracovat po 16:00, do té doby by mělo být zvládnutelné udělat všechny úkoly za daný den.

Držíme palce, ať se vám vše daří tak, jak si naplánujete, a to nejen při online výuce.

Vaši TU - TT a TT