Informace k provozu škol a šk. zařízení od pondělí 30. listopadu 2020

Datum 27.11.2020
Informace k provozu škol a šk. zařízení od pondělí 30. listopadu 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

připravili jsme pro Vás výtah informací, které jsou pro nás (6. ročníky) nejdůležitější.

• Informace z MŠMT ZDE

Rodiče, prosíme o poučení svých dětí, jak se mají chovat, aby pokud možno neohrozily svým jednáním druhé a sami svým chováním a jednáním se bránily nákaze od jiných lidí, tedy i spolužáků. Děti svým jednáním na veřejnosti reprezentují svou rodinu i školu, ve které se učí. Děkujeme.

• Všichni žáci musí přinést Čestné prohlášení - klikněte na DOCX - PDF.
  • Roušky - alespoň 3 na den – po celou dobu ve třídě, ve společných vnitřních prostorách i venku. Štít u žáků nenahrazuje roušku! Ve třídách budeme větrat, takže mikina nebo svetr do třídy bude určitě žádoucí. Do programu tříd budou zařazeny vycházky, venkovní přestávky a učení venku.
  • Žáci se před začátkem prezenční výuky a po jejím ukončení nezdržují v prostorách školy, školním areálu ani před školou.
  • Při vstupu do školy bude žákům změřena teplota, musí použít dezinfekci na ruce a mít roušku.
  • V případě závažného důvodu, kdy žák nemůže být prezenční/distanční výuce přítomen, omluví žákovu nepřítomnost telefonicky jeho zákonný zástupce ihned v den nepřítomnosti před zahájením výuky. Prezenční i distanční výuka je ze zákona povinná. Uvolňování z výuky se řídí Školským zákonem, vyhláškami, Školním řádem a dalšími školskými normami.
  • Žáci se o přestávce mezi výukovými bloky zdržují pouze v určené třídě, na určeném pavilonu a patře školy, neshlukují se, nevytváří skupinky.

Docházka do školy

• Příchod do školy: 3.- 9. hlavním vchodem. Děti se před vchodem do školy řadí do zástupu a udržují rozestupy.
  • Škola je otevřená pro II. stupeň od 8:05 hodin.

Organizace vyučování do Vánočních prázdnin

• Od 30.11. do 4.12. a od 14. do 18.12. - 6. a 8. ročník prezenčně a současně 7. ročník distančně;
  • Od 7. do 11.12. – 7. ročník prezenčně a současně 6. a 8. ročník distančně.

Průběh vyučování

• II. stupeň – od 8:30 – dle rozvrhu ve Škole OnLine s tím, že první vyučovací hodina v pondělí a poslední vyučovací hodina v pátek je třídnickou hodinou pro třídy, které jsou ve škole. Třídy s OnLine výukou začínají každý den "Ranním dýchánkem";
  • Třídy ve škole mají určenou kmenovou třídu pro nás 6.A je to naše učebna MaČj.
  • vyučující AJ si odvádí žáky do jazykové učebny z kmenové třídy.
  • Předměty: Dramatická výchova, Tělesná výchova, Hudební výchova, Svět práce - pěstitelství, technické činnosti a domácnost mají i nadále zadávanou školní práci distančním způsobem.
  • Na vyučování cizích jazyků, kde je třída dělena a skupiny, se žáci stěhují do jazykových učeben dle rozvrhu s tím, že si je vyzvedávají jejich vyučující v kmenové třídě.

Školní klub, knihovna...

• Školní Klub pro žáky od pátých tříd a Studijní Centrum Školy a Centrum Čtenářské Gramonosti - Knihovna jsou uzavřeny.

Ve vazbě na rozvrh hodin a výdej jídel ve školní družině

• II. stupeň – obědy pouze v daném čase – dozor nad žáky je určen rozpisem.

Rozpis výdeje obědů od 30. listopadu 2020

• Prosíme, dodržujte čas nástupů na oběd. Jednotlivé třídy/ročníky se nemají míchat s jinými. Děkujeme.
  • Zasedací pořádek: třídy A  "u vchodu" do jídelny.
  • U stolu jsou vždy nejvýše čtyři strávníci. Žáci dodržují bezpečností a hygienická pravidla.
  • Dozory v ŠJ: 2.stupeň – určené dozory
  • Čas pro 6. ročníky je vyblokován čas v jídelně na 13:30-13:50

Rozpis na webu školy  - ZŠ Kunratice | K PROVOZU ŠKOL OD 1. ZÁŘÍ 2020 (zskunratice.cz)