Jarní dny třídy

Publikoval Tomáš Titěra
Datum 6.4.2022

V průběhu dubna a května nás čeká několik akcí, které podpoří výuku a zároveň nám umožní společně zažít něco netradičního ve škole i mimo ni. 

DŮLEŽITÉ: Jelikož nás čekají tři akce mimo školu, nezapomeňte prosím vyplnit a po dítěti v pátek 8.4. poslat návratku - rozdáno žákům 7.4., můžete si stáhnout zde dole na stránce. 

 

Dny třídy před Velikonoci

 

Pondělí 11. dubna - Paintball Smíchov

Vydáme se vyplavit stresové hormony na paintballové hřiště. Akci si žáci odhlasovali z výběru výletů připravených spolužáky.

Časy: sraz u školy v 7:20!!!, hrát začneme v 9:00. Konec ve 13:00, návrat ke škole ve 14:00 (bohužel tedy nestihneme oběd v jídelně, nezapomeňte odhlásit). 

Na sebe: dlouhé tepláky a mikinu, u kterých nebude vadit kdyby se poničily. S sebou: svačinu, průkazku na MHD zdarma/ISIC, souhlas zákonného zástupce - rozdáno 7.4.,ke stažení dole na stránce. 

Cena: 350,- Kč za hru včetně 100 kuliček. Další kuličky možno přikoupit na místě (1,- Kč/kulička). Peníze žáci přinesou přesně v hotovosti v pondělí. 

Praha 5 – Smíchov | Paintballgame.cz

Úterý 12. dubna - Divadlo v Dlouhé - Hamlet on the Road

Adrenalin vyvážíme kulturou, seznámíme se se Shakespearem. Vydáme se do Divadla v Dlouhé na představení Hamlet on the Road.

Časy: začneme společně ve třídě v 8:00, odjezd v 8:30, představení začíná v 10:00. Návrat ke škole nejpozději ve 13:00. 

Na sebe: jako do divadla :) S sebou: svačinu, průkazku na MHD zdarma/ISIC.

Cena: 130,- Kč za žáka, hrazeno ze třídního fondu.

218-00-b.jpg

Středa 13. dubna - Malování zdi + sport venku

Poslední den před Velikonoci pokročíme ve zvelebování naší třídy. Dokončíme dlouho připravovanou malbu s přírodními motivy na zadní stěnu.

Malovat bude vždy jen část třídy, zbytek bude mít možnost vyřádit se venku na hřišti. Bude i spousta času na to prostě být spolu. 

Na sebe: oblečení, u kterého nebude vadit, kdyby se zašpinilo barvami + sportovní oblečení na ven. 

microsoftteams-image_45-full.png?1640167973

 

(Tý)Den Země

 

Úterý 19. dubna - Workshop o včelařství

Proč je dobré mít včely? Jak jim vytvářet vhodné podmínky? Co by bylo, kdyby včely nebyly? Dozvíme se na workshopu se včelařkou během čtvrté vyučovací hodiny (v čase HV). 

Cena: lektorský program hrazen ze třídního fondu. 

Včely, Plástev Medu, Včelař, Plástev, Včelařství

Středa 20. dubna - Národní zemědělské muzeum

Vydáme se za poznáním do zemědělského muzea a na workshopu zjistíme, zda v budoucnu Bude co pít? Pak si projdeme i zbytek muzea. 

Časy: sraz před školou v 7:45, návrat nejpozději ve 13:00 (upřesníme). 

S sebou: svačinu, průkazku na MHD zdarma/ISIC.

Cena: 60,- Kč za lektorský program. Peníze přinesou žáci přesně v hotovosti ve středu. 

voda%20je%20zivot%20a.jpg

Čtvrtek 21. dubna - Co můžeme pro záchranu planety udělat my? 

Ve třídě a v okolí školy se zaměříme na to, jak můžeme svým každodenním chováním přispět k tomu, že nám planeta neshoří a neuschne. 

Časy: začátek ve třídě v 8:00, konec ve 12:35 (5 vyučovacích hodin).

Na sebe: oblečení a obuv do terénu.

Strom, Motýl, Zeměkoule, Energie, Udržitelnost

 

Primární prevence

 

Pondělí 25. dubna - Fyzické a psychické dospívání

Třetí a čtvrtou vyučovací hodinu absolvují zvlášť kluci a holky ze sedmých tříd lektorský program na téma dospívání. Program povede zkušená lektorka z organizace MP Education.

116,789 Butterfly Illustrations & Clip Art - iStock

Týden aktivního občanství

Středa 4. května, čtvrtek 5. května

V tomto týdnu se zaměříme na posilování dovedností žáků nezbytných pro to, aby byli odpovědnými a aktivními občany v demokratické společnosti. Učitelé na druhém stupni připravili dvoudenní projekty, v nichž žáci budou moct pozitivně ovlivnit své okolí (školu, Kunratice, svět...) a zažít si tak pocit, kdy vidí dopad svého jednání ve veřejném prostoru. S projekty se žáci seznámí v průběhu dubna, kdy se zapíší na projekt dle jejich volby. Na projektech budou pracovat týmy napříč druhým stupněm. 

S sebou, časy, ceny...: dle vybraného projektu, konkrétní informace se žáci dozvědí v týdnu před projektem. Většina projektů nevyžaduje žádné platby.