Týden sportů s plaveckým výcvikem 6. tříd

Datum 28.5.2021
Týden sportů s plaveckým výcvikem 6. tříd

Od 14.6. do 18.6. vyrazíme na plavecký výcvik v rámci týdne sportů.

Vážení rodiče,

výuka plavání žáků základních škol v rámci povinné tělesné výchovy vychází ze zákona a vyhlášky MŠMT ČR, ze které vyplývá povinnost pro školy zajistit plavecký výcvik ve dvou ročnících (v rozsahu 20 vyučovacích hodin v jednom ročníku). V našem ŠVP je výuka plavání zařazena do 3. a 6. ročníku.

Rozhodli jsme se výuku plavání 6. tříd zorganizovat ve spolupráci se ZŠ Plavání jako týdenní plavecký kurz, lektoři jsou certifikovanými plaveckými instruktory. Žáci budou plavat 2x denně (dopoledne a odpoledne).

Program mimo plavecký výcvik vyplní sportovní hry a výlety do blízkého okolí.

Kurz se uskuteční v termínu 14. – 18. června 2021 v hotelu Energetik, Pec pod Sněžkou, jež svojí ubytovací kapacitou i velikostí bazénu plně vyhovuje naším potřebám.

S sebou - orientační seznam, ještě upřesníme:

• plavecká čepice viditelně a čitelně podepsaná, plavecké plavky – ideálně 2x, ručník – 2x, doporučujeme plavecké brýle (děvčata a chlapci s dlouhými vlasy, vezměte si fén)
  • sportovní oblečení na ven i dovnitř – šátek nebo čepici, bundu, sluneční brýle, pláštěnku
  • sportovní a turistická obuv - i nepromokavá
  • spodní prádlo, ponožky, pyžamo
  • hygienické potřeby
  • psací potřeby, knížka, drobné hry
  • batoh na výlety, lahev na pití
  • ochranné roušky či respirátory na 5 dní

Další důležité informace:

Pokud má dítě infekční onemocnění – např. bradavice, opar… nemůže se plaveckého výcviku zúčastnit.

Děti si s sebou nevezou mobilní telefony, cennosti, mp3 přehrávače, radia, reproduktory apod.

Doporučené kapesné cca 200,- až 300,- Kč.

Před odjezdem žáci odevzdají:

• prohlášení zákonných zástupců (žáci vám dokument přinesou v týdnu před odjezdem)
  • léky, které pravidelně užívají – potvrzení lékaře, že předepsal výše zmíněné léky s popisem, jak užívat, zdravotník akce není oprávněn podat lék bez potvrzení od lékaře.

Veškeré další informace získáte na TŘÍDNÍ SCHŮZCE online dne 3. června 2021.

Přihlášku odevzdejte obratem třídnímu učiteli (pokud možno v pondělí 31.5.)