Back to school III

Publikoval Tomáš Titěra
Datum 30.4.2021
Back to school III

Ahoj šesťáci! Kdo by to byl čekal, že budeme mít letos první školní den hned třikrát? Červený koberec pro vás roztahujeme od září už potřetí. Jste hvězdy! Tak si dobře pročtěte, jak to proběhne tentokrát... 

1. Rotační výuka

Zase pojedeme teď chvíli v systému jeden týden doma - jeden týden ve škole. My a osmáci začínáme od 3. května ve škole, v týdnu od 10. května jsou ve škole 7. a 9. ročníky. Pak zase my. 

2. Roušky, testy, atd.

Platí povinnost nosit všude ve škole respirátor FFP2 nebo chirurgickou roušku (zdravotnická obličejová maska splňující standardy MO MZd. - rouška s atestem). Látkové (ušité) roušky nechte doma. Roušku sundaváme jen při pití nebo jídle, ale jen, pokud kolem nás nikdo není. Pravidelně si dezinfikujeme ruce, větráme, nezhlukujeme se. 

V týdnech, kdy jsme ve škole, se v pondělí a ve čtvrtek samotestujeme antigenními testy z nosu. My třídní na vás jen dohlížíme. Stihneme to během ranních dýchánků. Není se čeho obávat, proběhne to stejně jednoduše, jako tady na videu. 

Netestuje se jenom ten, kdo dodá třídnímu potvrzení z oficiálního testovacího místa, které není starší než 48 hodin, nebo potvrzení od svého lékaře, že měl v posledních 90 dnech Covid (počítáno od data prvního pozitivního PCR testu). 

3. Rozvrh

Tento týden jedeme podle rozvrhu I v týdnech, kdy jsme ve škole, budeme teď mít ranní dýchánky, takže budeme začínat vždy v 8:00, kromě prvního pondělí 3.5, kdy začínáme až v 8:30

Do volných hodin nám přibudou výchovy - můžete se těšit na tělák, výtvarku, hudebku a dramaťák. Platný rozvrh je zveřejněn ve ŠkoleOnline. Pozor - v některé dny dochází k posunu konce výuky na 13:30. Další změny rozvrhu očekávejte od příštího týdne

Opět budeme jen v jedné učebně, stěhovat se bude jenom vždycky jedna půlka na angličtinu a na informatiku. POZOR - NEJSME V NAŠICH KMENOVÝCH  UČEBNÁCH! Dočasné kmenové učebny jsou v budově B v prvním patře (patro, kde je výtvarka):

6.A - MaZe (hned u schodů)

6.B - D/VOZ (vpravo na konci chodby)

6.C - MaČJ (vlevo vedle výtvarky)

O přestávkách se nemícháme s ostatními třídami, ani neděláme brajgl na chodbách.

4. Obědy

Školní jídelna funguje. Kdo běžně chodí na obědy, má je automaticky přihlášené na týdny, kdy šesťáci chodí do školy. Radši si to zkontrolujte na Stravě a případně si obědy odhlašte/přihlašte, jak potřebujete. 

Rozpis, kdy v týdnu 3. - 7.5. chodíme na obědy:

  6.A 6.B 6.C
Pondělí 11:20 11:20 11:20
Úterý 13:05 13:05 13:30
Středa 13:30 13:30 12:40
Čtvrtek 13:05 13:30 13:05
Pátek 13:05 13:30 13:30

5. První den

Abychom se pořádně přivítali, budeme mít v pondělí 3. května Den třídy. Nebudeme se učit. Popovídáme si, zahrajeme si nějaké hry, řekneme si další organizační instrukce, a tak. 

Ke škole doražte nejpozději v 8:20, na recepci vám změří teplotu ("Dobrý!"), vydezinfikujete se, zajdete do šatny. V určené třídě se sejdeme v 8:30. Poté se pod našim dozorem samootestujete. 

V neděli z tašky vyndejte zapomenutou svačinu z prosince a místo ní si vezměte: 

  • Novou svačinu
  • Přezůvky
  • Klíč od skříňky
  • Kartičku nebo čip na oběd
  • Náhradní roušku nebo respík
  • Penál a papír/sešit na psaní
  • Na sebe sportovní oblečení - když bude přát počasí, vyrazíme ven

Končit budeme v 11:20, kdy půjdeme na oběd, nebo rovnou vyrážíte domů. 

Od úterý 4. května už se normálně učíme, sledujte rozvrh ve ŠkoleOnline.

6. Co se výše nevešlo

  • Zůstává zavřený bufet, klub a knihovna :(
  • Případné omluvenky i nadále můžete psát přes ŠkoluOnline. Prosíme, pokračujte v tom, je to pro nás logisticky jednodušší, než hlídat 30 školních knížek :)
  • Zvažte, jak to teď dělat s učebnicemi a sešity - v pátek je třeba vše zase přestěhovat domů na distanční týden, tak ať na něco nezapomenete. 

Veškeré další informace naleznete v příspěvku od pana ředitele na hlavní stránce.

Těšíme se na vás! 

Vaši třídní šestek.