Užitečné nápady, tipy a odkazy pro žáky a rodiče

Datum 30.3.2020

www.spoludoma.cz - Pomocník pro rodiny s dětmi při společném trávení času a vzdělávání doma.
Tyto stránky vznikly jako iniciativa týmu psychologů a speciálních pedagogů pedagogicko-psychologických poraden a pod záštitou Hlavního města Prahy. Naleznete zde podpůrné informace reagující na nynější situaci, řadu inspirativních tipů pro „domácí vzdělávání“ dle věku dítěte, nabídku aktivit pro volný čas i přehled volně zpřístupněných výukových webů.

www.vcelka.cz - V reakci na stávající mimořádnou situaci ve školství, je zde nabídka všem dětem, rodičům i pedagogům, využít k domácímu procvičování online aplikaci Včelka.
Včelka je online výuková aplikace, která funguje jako individuální i skupinový trenér čtení. Interaktivní cvičení jsou obzvláště vhodná pro prvočtenáře, děti se specifickými poruchami učení nebo pro cizince. Nabízí adaptivní prostředí (např. úpravu velikosti i fontu písma, možnost záložky, volbu genetické metody…) a více než 100 interaktivních cvičení / zábavných procvičování, které děti motivují a baví. Včelku je možné spustit online na počítači nebo stáhnout jako aplikaci pro tablety a chytré mobilní telefony.
Stávající i nově registrovaní uživatelé mohou využít promo kód: UCIMESEDOMA, kterým aktivují ‼BEZPLATNÉ UŽÍVÁNÍ VČELKY NA DOBU 6 TÝDNŮ‼

Pomoc s aktivací promo kódu – instrukce zde