Akce na konci školního roku

Publikoval Tomáš Titěra
Datum 12.6.2023
Akce na konci školního roku

Co nás během června čeká? A co je k tomu potřeba zajistit?

Týden sportu: expedice do Posázaví, pondělí 19. 6. - čtvrtek 22. 6.

Vyrazíme společně na tři dny na hranice civilizace s divočinou. Společně s lektory ze Skautského institutu podnikneme expedici do Horního Posázaví. Utáboříme se na skautské základně Dub u Vlašimi. Tam budeme nocovat ve stanech, vařit si na ohni a podnikat odtud výlety do okolí. Bude čas na hry, utužování kolektivu, oheň, koupání, opalování, sport, a další letní zábavu.

Na tábořišti jsou k dispozici toalety a pitná voda. Základní hygienu zvládneme v říční laguně. Spát budeme ve stanech – žáci jsou rozděleni do skupin, každá si přiveze vlastní funkční stan, který zvládnou postavit a složit.

Vařit budeme také v přírodě – každá skupinka si cestou v civilizaci nakoupí suroviny dle předchozího plánu. Uvaří si jídlo v kotlíku na ohni nebo v ešusu na vařiči. Kotlíky a vařiče zajistíme my, peníze na nákup potravin žáci také dostanou od nás.

Ve středu se pak ráno sbalíme a přes Vlašim se přesuneme do města Sázava do Tábořiště u Hrocha, kde si uděláme do čtvrtka volnější odpočinkový program. V kempu jsou k dispozici sprchy. Spát budeme opět ve stanech, jídlo si nakoupíme v kempu.

Ve čtvrtek dopoledne se sbalíme a přesuneme se vlakem zpět do Prahy.

Odjíždíme tedy z Prahy v pondělí ráno a vracíme se ve čtvrtek po poledni.

Sraz k odjezdu z Prahy: pondělí 19.6., 8:00 před školou

Příjezd ze Sázavy: čtvrtek 20.6., 13:00 ke škole

Těšíme se, že akce nám pomůže se zase o trochu více jako třída sblížit a že si tři dny v přírodě společně užijeme!

S sebou si zabalte:

• Vše sbalte do batohu, který zvládne dítě unést.
  • Oblečení na ven do každého počasí (spodní prádlo, trička, kraťasy 1x, dlouhé kalhoty 1x, mikinu 1x, nepromokavou bundu 1x, pevnou turistickou obuv, případně i otevřenou obuv)
  • Pokrývku hlavy
  • Plavky
  • Lahev na pití
  • Baterka (ideálně čelovka)
  • Pláštěnka
  • Hygienické potřeby a ručník
  • Repelent a krém na opalování
  • Zábava na volné chvíle – knížku, malou společenskou hru, malý míček…
  • Spacák
  • Karimatku
  • Ešus (vícedílné nádobí, ve kterém lze vařit, poslouží i jako hrníček) a lžíce
  • Stan ve skupině
  • Lítačku / průkazku o věku do MHD
  • Trvanlivé potraviny – svačina, oběd a odpolední svačina na cestu v pondělí, úterní snídaně, co lze sdílet (například buchta, ovoce co přežije cestu...)
  • 1,5 litrová lahev (ne menší)

V každé skupině na vaření si rozdělte, kdo přiveze:

• utěrku
  • uzavíratelné sáčky (ziplock)
  • vařečku
  • otvírák na konzervy
  • houbičky na mytí
  • zavírací nůž

Další důležité informace:

Děti si s sebou nevezou mobilní telefony (dle hlasování na třídní schůzce), cennosti, mp3 přehrávače, radia, reproduktory apod.

Doporučené kapesné cca 500,- Kč.

Před odjezdem žáci odevzdají:

• Prohlášení zákonných zástupců - ke stažení níže
  • Průkaz pojištěnce (stačí kopie)
  • Léky, které pravidelně užívají – Potvrzení lékaře, že předepsal výše zmíněné léky s popisem, jak užívat. Zdravotník akce není oprávněn podat lék bez potvrzení od lékaře.
  • Souhlas GDPR s pořizováním fotek Skautským institutem - pokud souhlasíte. Ke stažení níže.

Paintball Smíchov, pátek 23. 6.

Program dle hlasování žáků. Vydáme se vyplavit adrenalin, pocvičit naše taktické dovednosti a týmovou spolupráci. Hrát budeme opět na hřiští Paintball Smíchov, Pod Císařkou 1.

Sraz před školou: 7:45

Hrajeme od 9:30 do 11:30, poté návrat zpět ke škole (příjezd cca 13:00).

Na sebe sportovní oblečení a boty, které nevadí, když se zašpiní.

S sebou peníze v hotovosti (přesně): 380,- Kč (hra a 100 kuliček) + rezerva 50,- Kč v případě účasti méně než 20 žáků + případně další kuličky 1,- Kč / kulička.

Podepište prosím návratku a souhlas zákonných zástupců, obojí pošlete do školy zpět po dítěti. Obojí ke stažení níže.