Domácí výuka - informatika - 18.5. - 15.5.

Publikoval Jakub Zvěřina
Datum 14.5.2020
Domácí výuka - informatika - 18.5. - 15.5.

Již více než dva měsíce probíhá výuka na dálku, takže se používání digitálních technologií ( mobil, počítač) nevyhneme. Přesto ( a možná spíš právě proto) navrhuji odvážným žákům dobrovolný úkol z informatiky.

Dobrovolný úkol z informatiky: digitální detox

Tento dobrovolný úkol ti zabere celý den a pro mnohé bude skutečně náročný.

Vyber si jednu z nabízených variant:

Varianta A : "1923"

Proč zrovna 1923? Protože v tomto roce bylo zahájeno pravidelné rozhlasové vysílání v Čechách.
Tvým úkolem bude celý jeden den nepoužít ani jedno elektronické zařízení, které bylo vynalezeno po tomto datu. Tedy nejen chytré hodinky, mobilní telefon, tablet, či počítač, ale ani televizi a dokonce ani rádio! Výzva pro skutečné odvážlivce :-)

Varianta B : "1953"

Modří již vědí, že v tomto roce bylo zahájeno televizní vysílání v Čechách, oproti variantě A tedy můžete poslouchat rádio a hudbu ( pokud to nebude na počítači, či mobilu).

Varianta C : "1984"

Tato varianta plnění úkolu ti umožňuje použít i počítač, ale výhradně ke školní práci, hraní her, sledování filmů ( či jiná zábava) není povoleno. Na počítači strávíš maximálně 1 hodinu čistého času.

Varianta D : "1994"

Celý jeden den nepoužiješ mobilní telefon ( chytré hodinky, tablety a podobná přenosná zařízení).
Na počítači strávíš maximálně 1 hodinu čistého času.

Společné zadání pro všechny varianty:

- K plnění tohoto "bobříka digitálního mlčení" si naplánuj vhodný den, ideálně víkend a domluv se na jeho plnění s rodiči, aby věděli, proč máš vypnutý telefon.

Volný čas, který ti určitě vznikne, využij například ( po domluvě s rodiči):

- k procházce venku

- ke sportování

- k četbě oblíbené knížky

- hraní společenských a deskových her

- k úklidu, pomoci v domácnosti nebo na zahradě

Na závěr dne zkus napsat ( na papír), jak bylo náročné úkol splnit, jak ses při jeho plnění cítil(a), co ti takový den přinesl. Případně můžeš tento den zpracovat jako komix, či obrázek.

Nejdříve další den vypracovaný úkol vyfoť, či oskenuj a pošli jako přílohu emailu na jakub.zverina@zskunratice.cz

Každý, kdo tento úkol splní, získá bobříka digitálního mlčení vytištěného na 3D tiskárně :-)