Naše škola vydává ISIC průkazy

Publikoval Vít Beran
Datum 6.9.2021
Naše škola vydává ISIC průkazy

Vážení rodiče, milí žáci, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Již více jak polovina z Vás je jeho držitelem. Průkaz má až pětiletou platnost. Vyplňte žádost, zašlete e-fotografii, uhraďte poplatek až na pět let 250,- Kč.

• Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.
  • Agendu ISIC na naší škole řeší pan ředitel Mgr. Ing. Vít Beran. Obratem uhraďte, prosím, poplatek 250 Kč hotověn na pokladnu ve školní jídleně nebo na účet školy: 2016970000/6000. Do zprávy pro příjemnce uveďte třídu, jméno a přijímení žáka. Varialbilní symbol je stejný s Vaším oobním číslem ve školní knížce. Jako specifický symbol uveďte: 906.
  • Spolu s poplatkem odevzdejte vyplněnou žádost. Na e-mail: vit.beran@zskunratice.cz pošlete průkazovou fotografii žáka. Doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebo zaslat kvalitní sken papírové průkazové fotky.
  • Nezapomeňte si obnovit průkaz. Platnost je uvedena na přední straně vlevo dole.

Hotový průkaz s pouzdrem a šňůrkou na krk bude žákům vydán ve škole. Děkuji. Vít Beran

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

• Funguje jako čipová karta do jídelny, do budoucna ke vstupu do školy a k evidenci docházky.
  • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Vyzvednete si s ním oběd ve školí jídleně, vypůjčíte knihy v knihovně, otevřete s ním kolárnu...
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 250 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí 350 Kč na jeden rok). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110 Kč.

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 75 %.
  • Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech viz www.isic.cz
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak si průkaz objednat?

Nedílnou součástí tohoto oznámení je dokument „Informační povinnost“ obsahující detaily o pravidlech pro užívání průkazu a zpracování osobních údajů. Najdete ho zde v příloze a také na našem webu.