Naše škola vydává ISIC průkazy

Datum 9.9.2023
Naše škola vydává ISIC průkazy

Vážení rodiče, milí žáci, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Již více jak polovina z Vás je jeho držitelem. Průkaz má až pětiletou platnost. Vyplněnou žádost zákonným zástupcem, zašlete e-fotografii, uhraďte až na pět let 350,- Kč. Hotový průkaz s pouzdrem a šňůrkou na krk bude žákům vydán ve škole.

POZOR - 31.12.2023 končí platnost průkazů vydaných v roce 2018 - je potřeba je prodloužit.

Milé žákyně, milí žáci, Vážení rodiče,
musím Vás informovat, že některým žákům naší školy k 31.12.2023 končí pětiletá platnost průkazů ISIC Školák vydaných v roce 2018 – platnost je vyznačena na průkazu.
Pokud chcete prodloužit platnost průkazu a využívat všech jeho výhod je potřeba objednat nový průkaz.
Jak objednat nový průkaz nebo prodloužit platnost průkazu na další období?
• Prosím, napište na můj e-mail – vit.beran@zskunratice.cz žádost o prodloužení;
Pozor na aktuálnost Vaší fotografie … pokud chcete novou, zašlete mi ji v příloze e-mailu (rozlišení alespoň 150 dpi ve formátu .jpg /cca 250 kB/) – můžete se vyfotit před světlým pozadím tak, aby se podobala průkazové fotografii;
• Jak uhradit se dočtete na této stránce níže.
Objednávka bude následně vyřízena v co nejkratší možné době. V případě dotazů jsem Vám k dispozici. Děkuji za spolupráci. S pozdravem Vít Beran, ředitel školy

POŘIĎTE SI ISIC JIŽ NA PRÁZDNINY – OBJEDNEJTE HNED

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak si průkaz objednat?

• Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.
  • Agendu ISIC na naší škole má na starosti ředitel školy, Mgr. Ing. Vít Beran.
  • Obratem uhraďte, prosím, poplatek za nový průkaz je 350 Kč hotově na pokladnu školy (kancelář Renáty Jansové - 1. patro historická budova) nebo, a to pro nás raději, na účet školy: 2016970000/6000. Do zprávy pro příjemce uveďte třídu, jméno a příjmení žáka. Variabilní symbol je stejný s Vaším osobním číslem ve školní knížce. Jako specifický symbol uveďte: 906 a na e-mail: vit.beran@zskunratice.cz pošlete průkazovou fotografii žáka. Doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebo zaslat kvalitní sken papírové průkazové fotky. Na požádání pořídíme fotografii ve škole.
  • Podepsanou, především ve všech částech vyplněnou žádost zákonným zástupcem, která je umístěna ke stažení od textem, odevzdejte spolu s poplatkem. Formulář žádosti můžete také obdržet ve škole na recepci.
  • V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 100 Kč.

Hotový průkaz s pouzdrem a šňůrkou na krk bude žákům vydán ve škole. Ať všem dobře slouží.
Děkuji. Vít Beran

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

• Funguje jako čipová karta do jídelny, ke vstupu do kolárny a výhledově do školy, k evidenci vypůjčených knih ve školní knihovně…
  • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Cena průkazu je 350 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí ročně 500 Kč)). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 100 Kč.

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 75 %.
  • Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech viz www.isic.cz
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

Nedílnou součástí tohoto oznámení je dokument „Informační povinnost“ obsahující detaily o pravidlech pro užívání průkazu a zpracování osobních údajů. Najdete ho zde v příloze a také na našem webu. Průkaz ISIC pro ukrajinské žáky v nouzi je vydáván ZDARMA.

Stáhněte si aplikaci do mobilu

www.gtsalive.com - www.isic.cz - www.isicskolam.cz