Párová výuka ve školním roce 2021/2022

Datum 21.5.2021
Párová výuka ve školním roce 2021/2022

Již deset let s podporou spolku rodičů PATRON podporujeme párovou výukou učení dětí v prvních až třetích třídách. S novým školním rokem s projektem PATRONA a ZŠ Kunratice seznámíme i rodiče nových prvňáčků na OnLine Rodičovské kavárně 26.5.2021 od 17:30 hodin. Připojte se přes počítač nebo mobilní aplikaci - Klikněte sem a připojte se ke schůzce.

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás seznámili s párovou výukou jako společnou iniciativou rodičů a Základní školy Kunratice. Vše potřebné se dozvíte a budete se moci zeptat na OnLine Rodičovské kavárně 26.5.2021 od 17:30 hodin. Připojte se přes počítač nebo mobilní aplikaci (Microsoft Teams) - Klikněte sem a připojte se ke schůzce.

Iniciativu rodičů zaštiťuje spolek Patron z. s., což je na škole nezávislá rodičovská organizace, která se školou spolupracuje. Iniciativa na podporu tzv. párové výuky vznikla z podnětu rodičů na jaře 2012 a spočívá v zavedení dvou učitelů ve třídách celého ročníku alespoň na polovinu týdenní výuky. V 1. ročníku tak děti mohou mít 10 z 21 hodiny výuky týdně formou párové výuky. Párová výuka v jednotlivých ročnících probíhá pouze tehdy, pokud o ni mají zájem rodiče a jsou současně schopni ji i finančně podpořit. V případě vyšší finanční podpory se počet hodin párového vyučovaní zvyšuje, v případě nižšího součtu finančních darů v ročníku je nižší i počet hodin. 

Můžete si vytisknout leták - ZDE