Informační rozcestník pro rodiče

Datum 7.9.2022
Informační rozcestník pro rodiče

Milí rodiče,

zde najdete stručný přehled důležitých informací pro chod 3. A.

ROZVRH

• Aktuální rozvrh vašeho dítěte na daný den/týden najdete ve škole online.

HODNOCENÍ

• Děti píšou malé testy pokroků každý čtvrtek. Podle toho, jak se dětem test povede, mohou:
    • si známku nechat rovnou zapsat.
    • behěm následujícího týdne po 1. testu samy ráno přijít, že už jsou připravené na opravný pokus, a zkusit si test napsat podruhé.
    • si test napsat znova následující čtvrtek.
  • Celkem tedy děti mají na test maximálně 3 pokusy. Počítá se jim nejlepší známka z daného testu. Známku, která platí, si děti dají do kroužku a já ji zapíšu do školy online.
  • Sešit pokroků s opravenými testy si děti nosí v pátek domů. Rodiče pravidelně kontrolují výsledky dětí v sešitu pokroků i ve škole online (váha 0,5).
  • Po dvou měsících píšou děti shrnující sebehodnotící testy. Na tyto testy nemají více pokusů. Známku z nich také zapíšu do školy online (váha 1,0).
  • Chybějící děti si malé testy pokroků doplňovat nemusí, dvouměsíční sebehodnotící testy ano.

ABSENCE

• nemoc
    • Pokud dítě onemocní, napište mi, prosím, ráno do 7:40 SMS, že dítě do školy nedorazí (stačí mi i omluvenka ve škole online, pokud ji pošlete hned ráno). Povinné je ohlásit škole důvod absence žáka do 24 hodin.
    • Do dvou dnů od návratu dítěte zpět do školy je nutné napsat dětem omluvenku přes školu online.
    • Jakmile se dítě cítí lépe, doplňuje si učivo podle zadání u týdenního plánu v odkazu Úkoly pro chybějící děti
  • dovolená/jiná absence
    • Víte-li dopředu, že dítě bude chybět:
      • 1 až 2 dny: Napište mi e-mail a omluvte dítě přes školu online.
      • 3 dny a více: Dítě mi do školy přinese Žádost o uvolnění - na základě žádosti škola rozhodne o tom, zda dítě z výuky uvolní, nebo ne. Pozor, toto není omluvenka!
      • Absenci dítěte omluvíte přes školu online.

DOMÁCÍ ÚKOLY

• Domácí úkoly dostávají děti od pondělí do čtvrtka a zapisují si je do úkolníčku.
  • Všechny domácí úkoly z daného týdne se odevzdávají v pátek.
  • Pokud dítě úkol zapomene, doplní si jej a co nejdříve mi jej přinese.

OMLOUVÁNÍ ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY

• Pokud dítě, které je na daný den přihlášené do družiny, bude odcházet po vyučování domů, je nutné mu napsat lísteček. Na lístečku nesmí chybět:
    • datum
    • jméno a příjmení žáka
    • že dítě odchází po vyučování (ne po obědě)
    • že za něj přebíráte odpovědnost
    • váš podpis

Aktuální informace najdete v týdenním plánu a posílám je také e-mailem.

Zde najdete různé důležité školní formuláře: https://www.zskunratice.cz/web/dokumenty-a-formulare

V případě dotazů mi pište na e-mail veronika.kotkova@zskunratice.cz.