Čertoviny v knihovně

Školní knihovna pořála ve středu 5. prosince od 15:00 do 16:00 Čertoviny v knihovně. Akce byla určena dětem od 1. do 4. tříd. Čertů se děti obyčejně bojí, však si ty zlobivé mohou vzít s sebou do pekla. Ale jak to s nimi vlastně je? Existují i hodní čerti? To jsme se právě dozvěděli.

Na akci přišlo víc než 40 dětí a několik dospělých z řad učitelů a vychovatelů z družiny. Četli jsme pohádkový příběh O čertovi od Pavla Čecha. Dozvěděli jsme se, co je to čertovina a že ne všichni čerti jsou zlí.

Naši knihovnu navštívil čert Julda, který ač vypadal hrůzostrašně, byl na děti hodný, odpovídal na jejich otázky a přečetl jim další čertovský příběh.

Děti si domů odnesly ještě další pohádku o čertovi a básničku pro případ, že by potkaly nějakého čerta v doprovodu mikuláše a anděla.

Děkujeme, že jste se akce zúčastnili a těšíme se na další akce v knihovně!

Lucie Samlerová, Květa Krüger a Jana Andělová