Jaké je vhodné zařízení pro distanční výuku?

Publikoval Radek Ivanov
Datum 26.4.2021

Níže najdete soupis parametrů pro vhodná zařízení k distanční výuce. Obecně platí, že nejlepší volbou je notebook s Windows, ovšem není to jediná možnost. V další části se dozvíte o softwarových požadavcích pro maximální pohodlí žáků a učitelů při distanční výuce. Na konci je příklad zařízení, které máme odzkoušené, že pro Microsoft Teams funguje bez problémů.

Hardware

Minimální konfigurace počítače pro Microsoft Teams:

Procesor - 1,6GHZ, 2 jádra

Operační paměť - 4GB RAM

Pevný disk - minimálně 3GB volného místa

Display - minimální rozlišení 1024 x 768 pixelů

Grafický hardware - minimální požadavek je podpora DirectX 9

Video - kamera kompatibilní s USB 2.0

Zvuk - mikrofon a reproduktory/sluchátka

Operační systém - doporučujeme Windows 10, další podporované Operační systémy:

• Windows 7, Windows 8,  8.1, Windows Server 2019, Windows Server 2016, Windows Server 2012 R2
  • macOS
  • Ubuntu 18.04 LTS, 20.04 LTS, Fedora 30 Workstation, RHEL 8 Workstation, CentOS 8

Minimální konfigurace mobilních zařízení pro Microsoft Teams:

• Pro žáky 1. - 3. ročníků je dostačující tablet s operačním systémem Android 4.4 a novějším nebo Ipad se systémem iOS 12 a novějším.
  • Mobilní telefon se stejnými parametry jako u tabletů, ovšem mobil doporučujeme pouze jako pomocné zařízení. Nikoli jako jediné zařízení pro distanční výuku.

Software

Doporučený software pro distanční výuku

Příklad zařízení

Naše škola pořídila několik notebooků pro žáky, kteří technikou nedisponují. Jedná se model ASUS P1 P1511CJA. Notebook se u žáků osvědčil, výkonově dostačoval, tak proto ho uvádím jako příklad porovnámí s Vámi vybranou technikou. Ovšem zdůrazňuji, že se jedná o minimální konfiguraci. Pokud máte v plánu zařízení používat i na jinou (náročnější) práci, tak by nemusel být dostačující.

V případě dotazů při nákupu nového zařízení se můžete obrátit emailem na it@zskunratice.cz.