Školní zpravodaj - červen 2011

Datum 4.7.2019
Školní zpravodaj - červen 2011

Milí žáci, vážení rodiče, kolegové,
čím déle jsem ve školství, tím mám pocit, že školní rok je kratší a kratší. Tento školní rok byl pro nás zajímavý, a proto snad i rychlejší a to hned z několika důvodů.

Za prvé naše škola vstoupila do projektu „Pomáháme školám k úspěchu“, který je pro všechny naše kolegy velkou výzvou a měl by se stát výzvou i pro všechny žáky a jejich rodiče. Projekt nám umožnil zaměřit se na pedagogický rozvoj školy, zvýšit efektivitu učení a podpořit osobní rozvoj každého žáka. Podpora, kterou jsme díky projektu získali, nám umožnila začít využívat asistentky pedagoga a také služby projektové konzultantky. To vše se odráží na práci pedagogů a je znatelná na výstupech žáků, např. v šetření Kalibro jsme se u řady tříd dostali do skupiny škol hodnocených v prvním až třetím decilu (desetině) zúčastněných škol. Excelentní výsledky dosáhli žáci 3. B v testech Kalibro a v testech Scio 6. B. S očekáváním se těšíme na výsledky šetření průzkumu Škola a já, které je finančně podpořeno, zřizovatelem městské části Praha Kunratice. Toto šetření nám umožní porovnat názory na klima školy z pohledu rodičů, žáků a pedagogů s rokem 2009. Chtěl bych poděkovat všem učitelům, asistentům, vychovatelům, jsem rád, že máme ve škole opravdové profesionály a pracovitý tým lidí.

Za druhé … opět stavíme. Zásadní rekonstrukcí a dostavbou prošla budova naší školní jídelny. V prvním patře jsou vybudovány učebny pro MŠ Kunratice a přízemí se pyšní supermoderní školní kuchyní s rozšířeným prostorem pro varnu i skladové prostory a kanceláře a bezvadnou školní jídelnou. Stavba nám ještě nebyla předána. V průběhu července budou dokončeny drobné nedodělky. Přesto 28. června 2011 v 17:30 za účasti vedení kunratické radnice a řady občanů pan primátor MUDr. Bohuslav Svoboda s paní ředitelkou MŠ Kunratice Miladou Filipovou jsem přestříhl pásku u vchodu do školní jídelny.

Za třetí … v průběhu roku jsme realizovali řadu projektů a akcí. Úspěchem je tak například vydání již třetího Almanachu literární soutěže. Tato soutěž je součástí rozvoje čtenářství na naší škole. Almanach děti obdrží ve čtvrtek společně s vysvědčením. Tento projekt podpořil jeden z rodičů našich dětí majitel Marketingové společnosti S.E.N spol. s r.o. Tímto chci vyjádřit dík.

I přes prázdniny se škola nezastaví. Bude probíhat prázdninová údržba, pro svůj provoz se bude připravovat školní kuchyně a díky sponzorské podpoře a našetřeným prostředkům z poplatků za školní družinu se bude budovat nové hřiště v areálu školy. Současně Vás chci upozornit na možnost podpory různých dalších projektů. Každá i malá pomoc je pro nás pomocí významnou. Pomáháte nám budovat školu pro Vaše děti.

Na závěr malé ohlédnutí za Zahradní slavností

Škola je i místem, kde si zejména v dětském věku můžeme ledacos vyzkoušet. Večer 28.6. jste si i Vy rodiče měli možnosti na Zahradní slavnosti vyzkoušet své sportovní i umělecké dovednosti. Vaše děti si pod vedením pedagogů připravily řadu vystoupení, které jste mohli shlédnout na venkovním pódiu ale také v aule školy. Nesmím zapomenout, že pro všechny účastníky bylo připraveno také občerstvení a na závěr ohňostroj. Závěrem dovolte, abych osobně poděkoval těm, kteří letošní zahradní slavnost organizačně zajistili. Děkuji zejména Renatě Linhové, Kateřině Círové, Brigitě Waning ale také pracovnicím školní jídelny, provozním zaměstnancům školy a mnohým pedagogům. Rodiče, děkujeme i za vaši pomoc a spoluorganizování. Jste skvělí!!! Bez Vás všech by se akce nevydařila.

Pěkné prázdniny a 1. září opět ve škole AHOJ. Vít Beran, ředitel školy

V červnovém Školním zpravodaji najdete - v .pdf formátu ke stažení ZDE

- Červnový úvodník - Dopis Kateřiny Círové
- V KUNRATICÍCH MÁME NOVÉ BAKALÁŘE A MAGISTRY
- Jsme rádi, že jsi žákem – žákyní naší školy …
- POCHVALY ŘEDITELE ŠKOLY A TŘÍDNÍCH UČITELŮ

Dopis Kateřiny Círové

Milí rodiče a přátelé školy,

končí nám další školní rok 2010 / 2011. Pro mě osobně je to čtvrtý rok působení na této škole. A v mnohém to byl rok přelomový.Možná proto, že čtyřletá známost se nejenom bere za seriózní, ale poskytuje oběma stranám dostatečný časový prostor do nahlédnutí duše toho druhého. Tak i my rodiče jsme dostali velký prostor nahlédnout pod pokličku školní kuchyně a škola už v nejednom z nás získala své trvalé partnery. Za tyto 4 roky spolupráce rodičů se ZŠ Kunratice vzniklo už hodně dobrých věcí. V tomto školním roce jsme zahájili nový projekt sdružení rodičů – Rodičovské kavárny, vzdělávací semináře pro rodiče. Někteří rodiče úspěšně vedou odpolední kroužky ve škole. Díky sponzorským darům rodičů mohou další žáci pracovat na interaktivních tabulích ve svých třídách, dokončila se kolárna, školní sbor má nový stejnokroj a mnohé další. Ne každý z nás rodičů má takové časové možnosti či jiné prostředky, aby mohl škole viditelněji pomáhat, ale všichni máme možnost podporovat vzdělání svých dětí v našich domovech tím, že budeme mít ke vzdělávání kladný přístup.Ráda bych poděkovala všem, kteří škole pomáhají a podporují tak moudrost našich dětí i jejich budoucí životy a popřála další úspěšné roky života se školou.

Hezké prázdniny přeje Kateřina Círová, předseda sdružení rodičů Patron