Noc s Andersenem a komisařem Vrťapkou

4. 4. 2014 noční dobrodružství v knihovně!

V pátek 4. 4. 2014 se některým dětem nechtělo vůbec ze školy domů. Zůstaly na noc ve škole a zúčastnily se tak velké čtenářské akce Noc s Andersenem, tentokrát s detektivním nádechem, s příběhem komisaře Vrťapky.

Naše detektivní parta čítala 39 detektivů, 2 inspektory a 4 komisaře. Zjistilo se, že tuto noc z knihovny zmizely veškeré Andersenovy pohádky. Parta však neváhala, vylušila indicie z podivného dopisu, našla další vodítka všude po Kunraticích a nakonec vyluštila v křížovce, kde se knihy nachází. Radost byla nesmírná, co by si další generace počla bez pohádek Hanse Christiana Andersena?!

Díky všem detektivům za mimořádný výkon!

Podívejte se na Fotky z akce a na krátkou reportáž, navštívila nás totiž Česká televize. Začněte na 19. minutě ;)

Příští rok ahoj!
Lucie a Tereza

P.S.: Kdyby někdo něco postrádal, nechť se dostaví do knihovny. Zbylo toho hodně... forma na dort, tácky, krabičky, mikina, baterka, gumy na spacáky a karimatky, ...

Co to je Noc s Andersenem? To je mezinárodní akce k podpoře čtení dětí, která probíhá současně na mnoha místech Čech, Moravy, Slovenska, Polska, Slovinska, Ruska a Českých škol bez hranic. Letos se pořádá 14. ročník a to v noci z pátka 4. 4. na sobotu 5. 4.

Pro koho je akce určena? Naše škola pořádá akci pro žáky prvního stupně, tedy děti od 1. do 5. třídy.

Co je k tomu potřeba? Nejprve je nutné se na akci přihlásit. Přihlášku si můžete stáhnout na webu školy v sekci školní knihovna a studovna – akce knihovny nebo se pro ni stavit přímo v knihovně či na recepci.

Jaký program nás čeká? Čtení, hraní, večerní procházka, večeře, filmeček, debatování, povídání, malování, atd. Však si něco nechte jako překvapení! J

Co potřebujeme s sebou? Spací pytel nebo deku na zakrytí, karimatku či nafukovací lehátko, polštářek, ručník, pyžamo, kartáček a pasta na zuby, přezůvky, budeme rádi za nějaký koláč nebo bábovku k snídani, baterku, penál a kartu (stačí kopie) zdravotní pojišťovny.

Na co se hlavně těšit? Na dobrodružné spaní ve školní knihovně, na kamarády a pohodu s četbou a komisařem Vrťapkou!