Daruj škole knihu

Pomozte nám rozšířit knihovnu o nové tituly a podpořit tak rozvoj čtenářské gramotnosti u dětí!

V lednu 2012 jsme na naší škole odstartovali projekt s názvem Daruj škole knihu, ve kterém Vy, rodiče, můžete rozvíjet za pomocí knih a učitelů naši vášeň pro knihy a čtení. Tento projekt pokračuje i v tomto roce!

V projektu Daruj škole knihu jde o to, že se děti či rodiče rozhodnou darovat škole knihu a tím podpoří knihovnu a naši vášeň ke čtení. Kniha nemusí být úplně nová, ale zachovalá, vhodná pro knihovnu základní školy.

Do knihy vložíme kartičku, na které bude napsáno, kdo knihu daroval. Knihy můžete nechávat na recepci školy a můžete do nich vložit i lísteček s důvodem, proč právě tuto knihu darujete (např. velmi vás potěšila a chcete, aby potěšila i děti ve škole).

Pokud byste chtěli knihu darovat, ale nevíte jakou, připravili jsme pro vás seznam knih, které bychom rádi v knihovně měli. Seznam najdete zde.

Chceme, aby se naše knihovna rozrostla. Budeme si vážit každého vašeho příspěvku. Koupí jedné knihy velmi podpoříte rozvoj čtenářské gramotnosti na naší škole a umožníte dětem najít si cestu ke knihám.