Záložky opět spojují čtenáře

Datum 7.8.2021
Záložky opět spojují čtenáře

Letos jsme se už po šesté zapojili do projektu Záložka do knihy spojuje školy.

Stejně jako v minulých letech i letos na podzim vyráběli žáci ze tříd prvního stupně záložky pro čtenáře ze Slovenska. Letošní rok se nesl v duchu tématu List za listem, baví mě číst.

Každá třída téma zpracovala jinak, ale vždy se nám dařilo propojit tvoření s knihami a čtením. Většina tříd na záložku ztvárnila ilustraci ke čtené knize nebo si žáci vybrali větu, citát, který je zaujal a ten na záložku napsali a ilustrovali.

Zapojilo se nás ještě více než v loňském roce, a tak jsme do Trnavské školy odeslali celkem 350 záložek.

Moc jsme se pak těšili na záložky, které k nám doputují ze Slovenska, a užili jsme si jejich rozdávání. Mnoho dětí tak dnes svou rozečtenou knihu zakládá právě záložkou vyrobenou kamarádem ze Slovenska. Balík záložek přišel společně s dopisem, který si také můžete přečíst.

Tak už se těšíme na příští ročník!