Kritéria pro hodnocení a klasifikaci v zeměpisu pro 7. a 8. ročník
Zeměpis je v každém ročníku trošku jiný. V šesté třídě obecný - fyzický zeměpis, v sedmé třídě cestujeme kolem světa, v osmé poznáváme podrobněji Evropu a v deváté třídě objevujeme naši republiku. Proto i činnosti a kritéria pro jejich hodnocení se trošku liší.
Kritéria hodnocení a klasifikaci v Zeměpisu pro 7. a 8. ročník
Školní rok 2023/2024
Vyučující: Mgr. Jan Mazůrek
Žák může být klasifikován za předpokladu že:
- Musí mít nejméně 70% aktivní účasti na hodinách
- Dostatečný počet podkladů ke klasifikaci je alespoň 4 hodnocení za pololetí.
Kritéria hodnocení:
- Aktivita v hodině (1 – aktivní, 5 – neaktivní) váha (0,1)
- tato kategorie reflektuje žákovo aktivní zapojení a spolupráce při výukových činnostech během hodiny. Pokud se žák nezapojuje nebo se odmítá zapojit, je aktivita v hodině hodnocena jako neaktivní, tedy 5) - Vedení dokumentace (portfolio). Celkové hodnocení vedení portfolia probíhá jednou za pololetí. Hodnocení dle stanovených kritérií (1,2,3,4,5) váha (0,3).
Hodnocení 5 je v případě, že si žák nevede portfolio vůbec nebo jej nepředloží. - Tematické mapky v portfoliu, specifická cvičení a samostatné práce
– hodnocení dle kritérií 1 o různé váze dle kvality provedení váha (0,1 – 0,3).
V případě nevypracování – hodnocení 5 váha (0,1). - Písemná práce – hodnocení (1,2,3,4,5) váha (0,7)
Oprava nepovedených testů je možná po předchozí domluvě do 14 dnů od udělení hodnocení. Pokud měli žáci možnost mít k dispozici pomůcku z portfolia, k opravě pomůcku k dispozici nemají.
Komunikace v případě nepřítomnosti (zadávání a odevzdávání úkolů) je komunikace ve skupině MS Teams a týdenní plán zveřejněný na webových stránkách školy.