Milí deváťáci

Datum 8.6.2023
Milí deváťáci

Milí deváťáci, moc mě mrzí, že na Vašem slavném dni, na kterém mnozí z Vás získají čestné školní tituly, nemohu být přítomen. Nechci se s Vámi nyní loučit. Na loučení bude příležitost na konci roku při závěrečném společném obědě se zaměstnanci školy. Proto mi dovolte několik slov o jejichž předání Vám jsem požádal moderátory Plesu deváťáků.

Když se z dítěte, které navštěvuje mateřskou školu stane školák, je to jedna z největších změn v jeho životě. Dostává se do prostředí, kdy si musí začít umět rozvrhnout své učení, přípravu na školní den a postupně získávat odpovědnost a motivaci k učení.

Vyučování v základní škole od první do deváté třídy trvá z pohledu žáka 8.000 vyučovacích hodin. Věřím, že těch 8.000 hodin pro vás nebyly nudou a že Vás vybavily do života vším, co Vám pomůže ve studiu na střední škole i později v životě, kdy se budete stavět na vlastní nohy.

Za devět let jste ve škole zažili mnoho příjemného ale i náročného učení. Poznali jste i mnoho lidí a jejich jednání. Moc mě těší, že na naší škole jsme Vás mohli podpořit v tom, abyste byli gramotní, rozuměli textům, různým typům zadání, a nakonec badatelským způsobem jste sestavili a obhájili Absolventskou práci. Abyste dokázali řešit složité matematické úlohy a vyznat se v informačním prostředí, které nás obklopuje. Zkoušeli jste dávat si do souvislosti děje, které probíhají v přírodě nebo okolo nás v současné době, ale i historii. Měli jste prostor pro vlastní tvorbu a díky tomu jste možná v sobě objevili to, po čem nyní toužíte a našli si svoji střední školu.

Chci vám popřát nejen ať si užijete dnešní večer, ale také ať jste úspěšní v životě. Věřte, že za úspěchy, kterých jste v životě již sami dosáhli, je mnoho podporovatelů. Jsou to zejména Vaši rodiče a devět školních let i Vaši učitelé, kteří Vás provázeli ve Vašem učení a tým provozních zaměstnanců a našich paní kuchařek, díky kterým vše probíhá v příjemném prostředí.

Proto budu rád, když dnešní večer oslavíte a užijete všichni společně. Děkuji rodičům jak za Vaši podporu, tak podporu naší školy. Děkuji všem kolegyním a kolegům, kteří vás provázeli Vašim studiem na ZŠ Kunratice. Užijte si večer a v budoucnosti se na nás neváhejte obrátit.

Vít Beran, ředitel školy                                           8.6.2023