Kunratické šelmy královnami Čech

Publikoval Vít Beran
Datum 22.4.2016
Kunratické šelmy královnami Čech

PŘIJĎTE FANDIT 16. DUBNA 2016 od 10:00 hodin - Finálový turnaj - dívky - informace o konání. Kde: Jedenáctka VS - Mírového hnutí, Praha 4, 149 00.

FINÁLOVÝ TURNAJ (Praha) Po základních skupinách by leckdo mohl předpokládat, že výhru vybojují holky z Mladé Boleslavi. Základní skupinou prošly jako nůž máslem, dařilo se jim i v play-off pavouku. Stopku jim však ve finále vystavily holky z Kunratic. Šelmy totiž kousaly až do posledních chvil. A jelikož jim při následných nájezdech i trochu přála štěstěna, bylo jasné, že zemským finále se prokousaly na výbornou. Do celorepublikového finále spolu s finalisty postupují i Strašecké zebry. Ty se v duelu o bronz a poslední postupovou příčku srdnatě praly a zaslouženě uzurpovaly vstupenku mezi absolutní českou elitu.

Finálový turnaj - dívky - informace o konání 

Finálový turnaj

Kategorie: Holky
Kde: Jedenáctka VS - Mírového hnutí, Praha 4, 149 00 
Kdy:16.4.2016
Čas:10:00

Kontaktní osoba: Lukáš Laštovička (603459280)
Seznam týmů: Strašecké zebry, Amazonky - ZŠ Otická, Kunratické Šelmy, Amazonky, Šestka, ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod 

Propozice: http://www.mladeznickyflorbal.cz/thinkbluecup/turnaj/var/propozice/propozice-1459949329.pdf
Rozpis turnaje: http://www.mladeznickyflorbal.cz/thinkbluecup/turnaj/var/propozice/rozpis-1459949329.pdf

Jedničky v celých Čechách? To jsou naše Kunratické šelmy, které obsadily na Think Blue Cupu úžasné 1. místo. Gratulujeme holky! http://www.mladeznickyflorbal.cz/thinkbluecup/kunraticke-selmy-kralovny-cech/

Velké finále? Nechme se překvapit, jak dopadne, shodují se trenéři finalistek

Stáli proti sobě v jednu chvíli jako nesmiřitelní rivalové. Po zápase, v němž ona vyhrála a on musel sklonit hlavu jako poražený, si podali ruce a mohli být zase přátelé. Jejich týmy se probojovaly mezi elitu celých Čech, a tak nás zajímalo, jak zhodnotili celý turnaj a jak vidí šance svého týmu v dalších bojích.
Kunratické holky do turnaje vstupovaly jako jeden z papírových favoritů, průběh turnaj ale naznačoval, že před finále budou odborníci tipovat na vítěze spíše soupeře. Věřily holky z jihu Prahy, že mají na to turnaj ovládnout? „Jasně, přišly jsme s děvčaty s tím, že to můžeme vyhrát,“ neváhala se svou odpovědí usměvavá Jana Kerzelová, trenérka Kunratických šelem.
K florbalu, resp. sportu obecně patří i trocha štěstí. Tentokrát se štěstěna přiklonila mírně na stranu Pražanek. Co na to říká jejich trenérka? „Povedlo se to, hrozně jsme si to přály, jsme strašně šťastné a moc se nám to líbí,“ zářila od ucha k uchu. Protože ale sama viděla, jaký byl průběh celého turnaje, sportovně uznala kvality soupeře. „Vyhrály jsme trochu se štěstím, určitě jsme si toho vědomy.“
Bude se držet pomyslné „štěstíčko“ děvčat z Prahy i v celorepublikovém finále? Věří jejich trenérka, že mají na to opanovat i závěrečný celorepublikový turnaj? „Uvidíme, necháme to na holkách, jak to celé dopadne,“ dodala tajemně na závěr šťastná trenérka.
Její rival, trenér Jiří Diblík kladně hodnotil především to, že si holky zahrály těžké utkání. „Hlavní bylo, aby si zahrály holky a aby si to užily. Cílem bylo dostat se do velkého finále, což se nám podařilo. Po zkušenosti ze soutěže elévek jsem opravdu věřil tomu, že by to mohlo vyjít,“ byl si vědom zcela nesporných kvalit svého týmu.
„Nebylo to tak, že bychom to brali jako zklamání. Holky potřebují hrát těžké zápasy, které končí v prodloužení nebo na nájezdy. Ať už to dopadlo jakkoli, hlavní bylo, aby si to užily,“ vyzdvihl to hlavní, kvůli čemu děti sportují, a to sice radost a potěšení ze hry, které tahle akce bezesporu hráčkám dopřává.
„V týmu máme děvčata, která hrají elévovskou soutěž, stejně jako soupeřky z Kunratic. Ty tam měly navíc ještě nějaké žákyně, ale bylo to úplně v pohodě, žádný problém,“ pochvaloval si turnajový průběh a hru soupeře.
Závěrečná otázka se týkala případné odvety ve velkém finále. Věří trenér Diblík tomu, že mohou jeho svěřenkyně oplatit soupeřkám tuto prohru? „Netroufám si odhadovat, ale bylo by to hrozně pěkné,“ dodal na závěr s úsměvem spokojený trenér stříbrného týmu.

ZŠ Kunratice tento rok reprezentovali:

Rytíři z Kunratic Základní škola Kunratice, Praha 4, Předškolní 420 Praha 4
Kunratické Šelmy Základní škola Kunratice, Praha 4, Předškolní 420 Praha 4

 

Více čtěte i ZDE