Projekt "Kolegiální podpora formou párové výuky"

Datum 10.12.2015
Projekt "Kolegiální podpora formou párové výuky"

Seznamte se s jednoročním projektem, díky kterému je možné udržovat vyšší počet hodin párového vyučování od prvňáčků po třeťáky a díky kterému poznávají párovou výuku i na dalších sedmi školách.

Vážení rodiče i všichni ostatní,

rádi bychom vás informovali o projektu Nadačního fondu České bankovní asociace Kamarádi vzdělání. Projekt nese název „Kolegiální podpora formou párové výuky“ a probíhá jen v tomto školním roce 2015/2016 v ZŠ Kunratice a dalších sedmi školách.

Projekt připravila škola ve spolupráci s rodiči-členy spolku Patron na počátku letních prázdnin poté, co jeden z rodičů školu upozornil na možnost projekt v oblasti vzdělávání podat. V průběhu léta byl návrh projektu obhájen z více jak třiceti zájemců a škola získala jako jedna ze dvou finanční dar na realizaci projektu.

Podstatou projektu je možnost pro děti, učitele, školy i jejich zřizovatele si v tomto školním roce párovou výuku vyzkoušet alespoň několik hodin v měsíci – nikoli v týdnu jak jsme už několik let zvyklí u nás ve škole. Učitelé z ostatních škol přitom využívají znalostí, zkušeností a celkových dovedností učitelů z naší školy.

Smysl projektu je v podstatě trojí:

- všichni mají možnost se seznámit a vyzkoušet jinou formu vyučování,

- ostatní školy se rozhodují, zda mají zájem o párovou výuku i po skončení projektu a

- všichni zainteresovaní mají prostor pro hledání finančních zdrojů v případě, že se jednotlivé školy rozhodnou s párovou výukou pokračovat; součástí toho je i navázání užší komunikace a spolupráce školy a rodičů.

Hlavní přínos pro děti v naší škole pak spočívá v tom, že ve všech třech ročnících je možné zajistit v týdnu o hodinu více párového vyučování, než by bylo možné poskytovat bez finančních prostředků z tohoto projektu.

V průběhu projektu si všichni učitelé mají možnost vyměňovat své poznatky a zkušenosti, které by měly vyústit v sestavení „příkladů dobré praxe“ především pro další zkvalitňování pedagogické práce učitelů.

Podrobnější informace o projektu naleznete v přiložené prezentaci projektu. Pokud by vás o projektu zajímalo cokoli dalšího, kontaktujte, prosím, vedení školy, případně spolek.

Za projekt párové výuky v ZŠ Kunratice

Veronika Doležilová