Odměna za vedení projektu párové výuky ve spolku Patron

Datum 21.11.2014
Odměna za vedení projektu párové výuky ve spolku Patron

Informace o odměňování za práci s vedením "sbírky" na párovou výuku ve spolku Patron ve školním roce 2014/2015

Vážení rodiče i ostatní,

od školního roku 2014/2015 je práce na „sbírce“ na párovou výuku vykonávána už jako práce za odměnu. Párová výuka probíhá ve škole od školního roku 2012/2013. Na třídních schůzkách pro rodiče budoucí prvňáčků se v červnu 2012 škola a rodiče shodli na zavedení párové výuky. Zásadní bylo, že rodiče slíbili mezi sebou vybrat maximum finančních prostředků na tzv. superhurbý plat párového učitele. Bylo tedy na rodičích, zda se jim skutečně podaří mezi sebou vybrat téměř tehdy potřebných 340 000 Kč.

Protože se dařilo potřebné finanční prostředky od rodičů postupně získávat a protože měla párová výuka v 1. ročníku školního roku 2012/2013 dobrou odezvu, byla škola ochotná v této aktivitě pokračovat i ve školním roce 2013/2014. V té době už bylo zjevné, že se práci na „sbírce“ na párovou výuku nelze věnovat jen ve volných chvílích, ale že jde o řízení chodu celé agendy, která je mnohdy závislá na zákonných podmínkách a standardech, které je nutné dodržovat. Bylo také potřeba, aby se o celou agendu někdo staral jednotně.

Proto začali rodiče řešit, jak zajistit finanční prostředky i na odměnu za tuto práci. V březnu 2014 spolek požádal o finanční podporu Úřad městské části Praha – Kunratice. Radnice toto podpořila a v červnu 2014 spolek obdržel finanční dar 20 000 Kč na vedení projektu párové výuky. Současně byli o přispění na odměnu požádáni i rodiče–dárci dětí v budoucím 1., 2.  a  3.  ročníku.  Pro  školní  rok  2014/2015  by  tak  měl  mít  spolek  k  dispozici  od  rodičů–dárců 38 200 Kč:

-     26 290 Kč měl spolek k dispozici před zahájením školního roku

-     11 910 Kč by měl získat v průběhu školního roku.

Společně s darem radnice (20 000 Kč) má jít celkem o 58 200 Kč.

K 1. září 2014 spolek uzavřel s jedním z rodičů, kteří na projektu pracovali, dohodu o provedení práce na dobu jednoho roku. Odměna za práci se mění v průběhu školního roku, právě podle skutečně obdržených darů následně:

-     od září do prosince činí 3 800 Kč

-     od ledna do června by měla činit asi 5 000 Kč a

-     v červenci a srpnu by měla činit asi 4 200 Kč.

Práci na „sbírce“ na párovou výuku vykonává jeden z rodičů. Vlastní práce pak zahrnuje především následující:

-     zajištění veškeré komunikace s rodiči dětí z ročníků s párovou výukou a rodičů budoucích prvňáčků, aktuálně jde o rodiče/ostatní asi 280 dětí a po zápise přibudou rodiče/ostatní budoucích prvňáčků (informační leták k zápisu dětí do školy, komplexní informace k párové výuce, atd.)

-     vyřizování individuálních dotazů k párové výuce

-     zajištění a vyhodnocení dotazníkové ankety k párové výuce v jednotlivých ročnících

-     příprava darovacích smluv mezi rodiči a spolkem v jednotlivých ročnících a mezi spolkem a školou pro jednotlivé ročníky,

-     zajištění uzavírání darovacích smluv s rodiči vedením spolku

-     kontrola dostatku finančních prostředků na účtu spolku a příprava podkladů pro účetní spolku,

-     příprava rodičovských kaváren s tématem párové výuky a

-     komunikace s vedením školy i učiteli.

Děkujeme Vám za podporu, spolupráci i pochopení a v případě Vašeho zájmu či potřeby dalších informací nás neváhejte prosím kontaktovat.

Za projekt párové výuky, Veronika Doležilová