Harmonogram přípravy párové výuky pro školní rok 2016/2017

Datum 23.12.2015
Harmonogram přípravy párové výuky pro školní rok 2016/2017

Seznamte se s časovým postupem pro zajištění finanční podpory párové výuky v jednotlivých ročnících v příštím školním roce 2016/2017.

Vážení rodiče i všichni ostatní,

z důvodu všeobecné dostupnosti zveřejňujeme harmonogram prací přípravy párové výuky pro příští školní rok 2016/2017.

Jsme si vědomi toho, že především pro rodiče současných prvňáčků, kteří nemají sourozence mezi letošními druháčky až čtvrťáky, jde o zcela nový harmonogram. Je to z toho důvodu, že se spolek snaží práci na společném projektu rodičů a školy organizovat tak, aby i škola měla čas potřebný k zajištění párové výuky v příštím školním roce.

Škola potřebuje především získat zájemce o práci párových učitelů a rozvrhnout si financování párové výuky z projektů, do nichž je zapojena, a z nichž se zatím každoročně ve všech ročnících podílela financováním přibližně dvou hodin týdně v každé třídě.

Spolek pak v rámci prací na projektu párové výuky
- zjišťuje v dotazníkové anketě váš zájem o párovou výuku v příštím školním roce a ochotu ji i finančně podpořit,
- vyhodnocuje anketu - počet budoucích dárců se zájmem o párovou výuku a předpokládanou výši darů v jednotlivých ročnících poskytuje škole k rozhodnutí o pokračování párové výuky v jednotlivých ročnících i v příštím školním roce,
- vás zpětně informuje o rozhodnutí školy a
- zajišťuje veškerou agendu darovacích smluv na párovou výuku, včetně skutečného zajištění darů na účtu spolku k polovině června, tedy tak, aby bylo vše připraveno na konci předcházejícího (tohoto) školního roku.

Časový harmonogram by měl být proto následující:

7. ledna 2016 - dotazníková anketa konaná v průběhu třídních schůzek
- třídní učitelé budou mít ve třídách k dispozici dotazníky pro ročník třídy, ne už dotazníky pro jiný ročník
- informace k dotazníkové anketě budou ještě před třídními schůzkami umístěny na webu školy v červené sekci rodiče - patron - párová výuka
- budete si moci vybrat, zda vyplněný dotazník odevzdáte spolku předem (e-mailem), na třídních schůzkách, nebo během následujících dnů

konec ledna - vyhodnocení ankety

únor - posouzení možností školy podle zájmu a celkové výše slíbených finančních darů v jednotlivých ročnících

konec února/počátek března - informování rodičů o rozhodnutí školy ohledně konání párové výuky v jednotlivých ročnících

duben - zaslání návrhů darovací smlouvy

květen - uzavírání smluv

26. května - vrácení podepsané smlouvy dárcům na třídních schůzkách

červen - přijímání darů spolkem

Jde o harmonogram, který je velmi podobný tomu loňskému, s výjimkou koncentrace dotazníkové ankety na dobu třídních schůzek. Věříme proto, že stejně jako v loňském a předloňském roce vše proběhne opět úspěšně. V případě změn vás budeme informovat e-mailem a aktualizujeme informace i na webu.

Děkujeme Vám za pozornost, důvěru i opětovnou spolupráci,
za projekt párové výuky ve spolku Patron,
Veronika Doležilová