Festival pedagogické inspirace 2015

Datum 30.10.2019

Podívejte se na video z druhého ročníku největší vzdělávací akce projektu Pomáháme školám k úspěchu!

Festival pedagogické inspirace je přehlídkou příkladů dobré učitelské práce z prostředí českých základních škol. Hlavní myšlenkou akce postavené na konceptu „učitelé pro učitele“ je vytvořit příležitost ke sdílení zkušeností mezi učiteli a přinést praktické tipy a inspiraci pro výuku. 

Druhý ročník Festivalu hostila ve dnech 6. a 7. listopadu 2015 pražská ZŠ Kunratice. Do lavic tu na dva dny namísto žáků usedli sami učitelé, kteří se sem sjeli, aby načerpali nové podněty a praktické tipy pro výuku. V průběhu dvou festivalových dnů se akreditovalo 494 účastníků z více jak šedesáti škol z celé České republiky. Učitelé v roli lektorů připravili pro své kolegy devadesát praktických dílen zaměřených na rozvoj čtenářských dovedností, badatelskou výuku, kolegiální podporu mezi učiteli, osobnostní a sociální výchovu dětí, ale i mnohá jiná témata. 

„Pomáháme školám k úspěchu" je nezávislý projekt Nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, který je zaměřený na zvyšování kvality výuky ve veřejných základních školách s důrazem na individuální přístup učitelů k žákům.
Projekt probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Další videa naleznete na YouTube kanálu Pomáháme školám k úspěchu o.p.s.