Dětský den od nakladatelství Thovt

Dětský den od nakladatelství Thovt

1. 6. 2012

Na dětský den si pro čtvrté a páté třídy přichystalo nakladatelství Thovt u nás ve škole v hale dětský den pod názvem Tajemná výprava do středověku.

Nejprve nás paní z nakladatelství seznámila s tím, jak vzniká kniha. Jestlipak si pamatujete, jak to jde za sebou? Autor napíše knihu, předá ji do nakladatelství lektorovi, ten schválí, že nakaladatelství o knihu stojí. Napíše se smlouva. Kniha se předá pro kontrolu redaktorovi, ten si jede kolečko s korektorem. Mezitím se tvoří ilustrace. Grafik pak skládá text jako knihu a připojuje obrázky. Tiskař vyladí barvy a už jde kniha do tisku. Knihař ještě zapracuje na vazbě knihy a může jít k distributorům. Kdo je posledním článkem této cesty? ...no přece ČTENÁŘ!!!

Poté jsme se rozdělili na 3 družstva a každé si zahrálo jednu hru. Jedni hráli pexeso, druzí listovali v knížkách a hledali odpovědi na záludné otázky a třetí odpovídali nad velkým hracím plátnem a sbírali body. Vše se pak sečetlo a jedna třída zvítězila jako J a druhá jako O. K tomu, aby dávali význam musí však být obě třídy, tedy JO! Odměnou byly diplomy a plakáty.

Thovt nám také připravilo zajímavou nabídku knížek. Mohli jsme si prohlédnout, co by se nám líbilo a v pondělí bude možnost si knížky koupit.

Koukněte na fotky z akce.