Elektronické učebnice, poštovní úřad, FRED a ŠkolaOnLine

Publikoval Vít Beran
Datum 11.3.2020
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ Kunratice - důležité informace

Milí žáci/žákyně, vážení rodiče, vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení a proto zveřejňujeme důležité informace.

Výuka běží dál a nejen žáci školy jsou i nadále povinni plnit své školní povinnosti.

• Zadání domácí přípravy naleznete na stránce třídy v sekci týdenní plány.
  • Týdenní plány na následující týden budou zveřejněny vždy v pátek do 16:00 hodin.
  • U týdenních plánů najdete informaci o časech jednotlivých online setkání. Tato informace se dětem objeví i v kalendáří prostředí Microsoft Office a Microsoft Teams.

Mějte na paměti:

Odpovědnost žáků:

1. Nejpozději v pondělí ráno si prostuduj týdenní plán a rozplánuj, kdy budeš plnit jednotlivé úkoly. Pročti si scénář: Jak se stát disciplinovanýcm online žákem (Jak na online učení okem žáka) /převzato z O.R.E.O: Become a Self-Regulated Online Learner/
  2. Věnuj se pravidelně každý všední den školní práci.
  3. Řiď se pokyny dle zadání učitelů, dodržuj zadané termíny a na základě požadavků odesílej vyžádané.
  4. Pokud narazíš na překážku, která ti bude bránit ve vypracování úkolů (neporozumění zadání, doplňující otázky, technické problémy…), bez zbytečných odkladů napiš ze svého školního e-mailu zprávu svému třídnímu učiteli nebo vyučujícímu daného předmětu.
  5. Online výuka probíhá výhraděne v prostředí Microsoft Teams. První a druhé třídy budou postupně na toto prostředí předcházet. (Informace o instalaci programů, IT podpoře, webinářích a individualizované podpoře najdete ZDE)
  6. Pro hodnocení v předmětu budeš dokládat, co ses doma naučil. Podle kritérií odevzdávej jednotlivé zadané práce.
  7. Hodnocení splněných úkolů je vedeno tak jak jsme zvyklí ve ŠkoleOnLine.

Rodiče žáků žádáme o zodpovědnou spolupráci dle následujících kroků:

1. V pondělí ověřte, zda vaše dítě získalo podklady ke svému učení a ví, co má dělat.
  2. Během týdne kontrolujte, zda dítě průběžně plní zadané úkoly.
  3. Pokud si Vy nebo Vaše dítě nebudete s něčím vědět rady, kontaktujte e-mailem vyučující. Případně využijte již domluvené komunikační kanály.

Doplňující informace pro žáky druhého stupně:

K domácí přípravě žáci mohou využít i elektronické učebnice. Všichni žáci druhého stupně dostali na školní emailovou adresu pozvánku do elektronických učebnic nakladatelství Fraus. V doručené poště budou mít žáci zprávu od adresy info@flexibooks.cz, která je provede registrací a stažením učebnic.  (V případě dotazů k učebnicím kontaktujte radek.ivanov@zskunratice.cz).
K zodpovězení případných dotazů a odborným konzultacím v rámci vyučovaných předmětů jsou všichni učitelé k dispozici na svých emailech.

Mrzí nás ztížené podmínky studia a věříme, že i přes uvedená opatření bude žákům poskytnuto kvalitní vzdělání v maximální možné míře, v jaké to situace umožní. I tato situace nám umožňuje osobní a osobnostní růst.

Mgr. Ing. Vít Beran

Vzdělávání #NaDálku

Rozcestník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s nástroji pro online vzdělávání. Nabízíme inspiraci, aktuální informace a zkušenosti ke vzdělávání na dálku. Pomáháme učitelům učit. Propojujeme žáky a studenty se školou. Snažíme se poradit všem včetně rodičů. Web je průběžně aktualizován.

Česká televize

Doplňkem školní výuky zadávané v Týdenních plánech učiteli jsou nové programy České televize. Využijte její nabídky ... ale nezapomeňme si zajít i na procházku. Samozřejmě dodržujme všechny pravidla ;-).

Kontakty na třídní učitele Vašich dětí:

Název

Třídní učitel