Třídní Vánoce 2021

Publikoval Ondřej Nejedlý
Datum 22.12.2021

Vánoční freestyle, tak bychom mohli nazvat letošní Vánoční besídku. Základem bylo rozhodnutí o dárcích, jejich cenovém limitu, který jsme si týden dopředu demokraticky rozlosovali pomocí techniky semafor.

Současně jsme si pak losovali tajného ježíška, což v kombinaci s pevně danou částkou dává velmi náročný úkol – sehnat něco, pro svého vylosovaného člověka, s omezením na maximální částku a ještě aby se jí/mu to líbilo! No fuška. Nervozita byla cítit už od rána, naštěstí jsme to vřele všichni zajídali cukrovím a dalšími pochutinami, na našem třídním jídelním refektáři.

Nedílnou součástí programu jsou samozřejmě deskové hry, vánoční koledy a vánoční film! Chvíli jsme čekali na Danka, který byl na plánované návštěvě doktora, ale po jeho příchodu do školy vypuklo dárkové nebe – kdy naší třídu zaplavilo doslova tsunami pozitivních dojmů i pojmů z dárečků i přáníček. Jedno oko nezůstalo suché.

Velký )spěch slavil plackovač, který paní učitelky Katka, Bára a pan učitel Ondra přinesli. Nejdříve to byla trochu tichá voda, ale pak se manufakturní výroba placek, z čehokoli, rozjela na maximum. Hlavní průmyslnická dvojce Chromda & Matěj by měli poslat životopis zcela jistě do podobné fabriky, protože byli rychlejší, než kdejaký montážní stroj. Vaška a Štěpána jsme museli sem tam koštětem sundat ze stropu, kam vylezli kvůli nadměrnému obsahu cukru v krvi, nebo mírnit holky, kteří se v rámci úkolů od Keri Smithové, snažili všemožně zničit různé stránky destrukční knížky. Nakonec dorazila i návštěva z 7.B a 7.A a tak se staří přátelé, tak jak to o Vánocích má být, shledali, obdarovali a vzájemně si popřáli.

Vše skončilo slavnostním Vánočním obědem ve školní jídelně – ano, bylo cuketové rizoto, nebo guláš! Netradiční, překvapivé a krásná tečka za rokem 2021. Takže nashle v novém školním roce s dalšími zážitky téhle neuvěřitelné třídy!