Run and Help a Sportovní den na ZŠ Kunratice

Publikoval Martin Skýva
Datum 10.5.2022
Run and Help a Sportovní den na ZŠ Kunratice

3. 6. 2022

Tradice charitativních běhů

Školu v Africe jsme postavili. V roce 2015 si díky vyběhané částce v Run and Help mohli Péťa s Damiánem pořídit vozík, Adélce jsme přispěli na veterinární vyšetření asistenčního psa a Julince na koupi sluchadel. V roce 2017 jsme Božence přispěli na závěsný stropní systém. V roce 2019 jsme přispěli Magdalénce na různé speciální pomůcky (autosedačku, sedák na kočárek,…) a Lukášovi na rehabilitace.

Letos během Run and Help podpoříme sedmnáctiletou Dášu, která k aktivnímu životu potřebuje bionickou protézu.

 

Dáša

Zákeřná nemoc změnila Dáše život, když nastoupila do první třídy. Jednoho dne při hře se spolužáky nešťastně zakopla a praštila se do nohy, která ji rozbolela. Rodiče neváhali a odvezli Dášu na rentgen do nemocnice. Pro jistotu. Rentgen ale odhalil, co nikdo nečekal - osteosarkom v oblasti kolene. Následoval kolotoč vyšetření a hospitalizace na onkologickém oddělení v pražském Motole. Dáša absolvovala chemoterapii. Levou nohu se ale lékařům nakonec zachránit nepodařilo, museli ji dívence amputovat nad kolenem.

 

RUN = svým během přispěješ někomu, kdo běhat nemůže = HELP

Smyslem je pomoci Dáše vrátit se k aktivnímu životu. Máte známé či kamarády, kteří by také chtěli podpořit Dášu? Ať běží s námi.

Běhá se známé kolečko v parku (třídy pohromadě v určený čas sportovního dne). Každý běžec má svého sponzora (rodiče, kamaráda, ...), odevzdá sponzorský list do   2. 6. 2022 svému třídnímu učiteli. Po doběhnutí se sečtou kolečka. Do 9. 6. 2022 přineste sponzorský dar svým třídním učitelům.

 

Následně pak dojde k předání daru Dáše.

Soubory ke stažení