Šablony OP VVV II.

Datum 21.10.2018
Šablony OP VVV II.

Název projektu: Podpora projektové výuky, CLIL, ICT gramotnosti a zvýšení personálních kapacit pro ZŠ Kunratice
Zkrácený název projektu: Šablony OP VVV pro ZŠ Kunratice 2
Registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_064/0009211
Datum realizace: 1. 9. 2018 až 31.8. 2020

Cíle projektu:

• Podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, resp. žáků ohrožených školním neúspěchem skrze školní poradenské pracoviště (ŠPP).
• Rozvoj ICT gramotnosti žáků prostřednictvím působení ICT technika ve výuce.
• Vzdělávání pedagogů v oblasti osobnostně sociálního rozvoje a čtenářské gramotnosti, resp. rozvoj pedagogických dovedností prostřednictvím realizace projektové výuky ve spolupráci s externími odborníky vč. společné přípravy a zpětné vazby.
• Profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím skupinového a individuálního mentoringu.

Aktivity projektu:

• Podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) skrze školního psychologa v rozsahu 100% pracovního úvazku po dobu 24 měsíců, zajišťuje PhDr. Kateřina Fořtová v rámci ŠPP.
• Podpora žáků s SVP ve školní družině a školním klubu prostřednictvím speciálního pedagoga v rozsahu 40% pracovního úvazku po dobu 24 měsíců, zajišťuje Mgr. Olga Drbalová v rámci ŠPP.
• Zapojení ICT technika do výuky – podpora pro využívání výpočetní techniky ve vyučování. ICT technik Radek Ivanov poskytne podporu v celkem 275 vyučovacích hodinách různým pedagogům.
• Celkem 3 pedagogové se zúčastní DVPP v oblasti osobnostně sociálního rozvoje a čtenářské gramotnosti v rozsahu minimálně 8 hodin vzdělávání na účastníka.
• Celkem 8 pedagogů absolvuje vzdělávací program zaměřený na metodu Content and Language Integrated Learning pod vedením PhDr. Terezy Mocové, která povede lekce anglického jazyka a s pedagogy připraví minilekce CLIL do jejich hodin.
• Celkem až 32 pedagogů absolvuje 10měsíční cyklus skupinového a individuálního mentoringu pod vedením pedagogické konzultantky Mgr. Květy Krüger.
• Vychovatelky školní družiny a školního klubu připraví pro své žáky projektové dny jak přímo v družině/klubu, tak i na výjezdech mimo školu. Projektové dny budou připraveny ve spolupráci s experty na danou tematickou oblast.

Výstupy a závěrečná informace projektu:

Informace o výstupech budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách školy.
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.