Projekt Edison 2013

Projekt Edison 2013

Vážení žáci a rodiče,

 dovolte abychom Vám představili projekt EDISON, který do naší školy zavítá již podruhé a to ve dnech od 25.11. do 29.11. 2013. 

Edison je zkratka, která pochází ze začátečních písmen následujících anglických slovíček:

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network. jinými slovy, projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Co je projekt EDISON?

EDISON je vzdělávací projekt, který zvyšuje mezikulturní vzdělanost u mladých lidí. Poskytuje mládeži v České republice prostor a motivaci k přemýšlení o budoucích možnostech, založených na poznání lidí z různých kultur a jejich chování. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, také oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty.

Přínosy projektu EDISON pro žáky

  • Mezikulturní gramotnost
  • Možnost srovnání různých zemí s Českou republikou
  • Motivace ke zlepšení se v angličtině
  • Seznámení se jinými studenty a získání přátel v zahraničí

Jak probíhá EDISON

Skupina 5 až 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy týden na jedné střední nebo základní škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří na škole reprezentují svou zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a tak více uvažovat, zda se jim dané podmínky líbí, nebo zda by je chtěli do budoucna změnit.

 

zdroj www.AISEC.cz

 

Informace pro rodiče, kteří ubytovávají zahraniční studenty:

Sraz rodin a studentů:

studenti dorazí v neděli  24.11. 2013 v podvečer ke škole, kde budou k "rozebrání"

Strava:

obědy mají studenti zajištěny ve škole, snídaně a večeře není rodina povinna zajistit - je to na dohodě mezi rodinou a studentem :-)

 

v případě dotazů pište na martin.suchanek@zskunratice.cz