Třídní výlet 7.C - Máchovo jezero, den 2

Publikoval Ondřej Nejedlý
Datum 22.6.2022

Vítáme naše pravidelné čtenáře na druhém díle našeho výročního vydání série Céčkařské patálie.

Puberta (česky také dospívání) je období a proces tělesných i psychických změn v období. Jen abychom si ujasnili úroveň, na které se pohybujeme. To je totiž aktuální stav všech.

První noc v našem novém prostředí, vše proběhlo dle očekávání. Ráno jsme vzali útokem naší švédskou snídani. Největším lákadlem byly čerstvě vařené párky – klasika!

Po ukojení našich bazálních potřeb jsme vyrazili na naší dnešní dopolední výzvu – lanové centrum! Ano, čtete dobře. Horolezci, horolezkyně, horolezčata, lezli dnes na stromy, co jsou hodně někde, a šlo jim to všem náramně. Fotky jsou jen drobečkem, z toho koláče, který jsme spolu spořádali. Celé horolezecké dobrodružství jsme prokládali zápasy v beach přehazované, která byla fanouškovsky samozřejmě atraktivnější, než mistrovství světa v hokeji, fotbale, či jiném národním sportu. Fandili nejen návštěvníci místní restaurace, ale i další návštěvníci celého areálu, jako například študenti střední zdravotní školy. No, ukázali jsme jim, jak to hrají mistři, opozdilci došli na poslední místa na lanové centrum a na oběd jsme všichni došli včas. Teda až na Matouše Mašína, který se na finálním powerslidu zdržel, protože se zasekla výtahová kladka, která měla Matouše snést do záchytné sítě – na zem. Po chvíli lamentování jsme se s Matoušem domluvili, že já (pan učitel) v crocsech, vyšlapu na záchytnou síť, zcela bez jištění, a pokusím se kladkostroj uvolnit. Přes všechny cimmrmanovské prořeky, se to povedlo a Matouš se mohl snést k zemi a vběhnout s panem učitelem pozdě na oběda.

Po obědě přišel zlatý hřeb, který byl očekáván všemi – padleboarding! Pokud jsme včera měli naše delfínky a delfíny ve vodě jako doma, tak dneska to bylo jako bitva u Leytského souostroví. Pádla létala vodou, boardy brázdily vodní hladinu a lidská těla přeskakovala překážky. Byla to prostě krása, a slovy dnešní generace „pure happiness“.

Mezitřídní závod a krásné druhé místo, získala naše třídní repre – Vašek a Chromda, kteří se hrdinně utkali s těmi nejzkušenějšími, kteří do poslední závodu nastoupili – tímto ještě jednou HOŠI DĚKUJEM! Paní učitelka Círová se také účastnila vodního happeningu, leč né jako rychlostní závodnice, ale v kategorii hobby.

Po uschnutí a oslavách, jsme si dali naší třídní specialitku – na rozehřátém asfaltovém parkovišti jsme si dali akci „kamínky a kuličky“. Aktivita, kterou si jako třída pěstujeme už od začátku a jsme moc rádi, že se můžeme potkávat fyzicky, jinak by tato aktivita nešla. Víc o ní říkat nebudeme, neboť zůstává třídním tajemstvím a musí vám stačit fotka z našeho kruhu J

 

Předposlední aktivita, tohoto nabitého dne, byla pavučina! Možná to neznáte, ale arachnofobici se nemusí bát – o co šlo? Na jedné straně pavučiny se nachází skupina, která se chce dostat na druhou stranu. Uf, to  byl teamwork! Pět týmů, pět stanovišť. Měli jsme hodně pokusů, jak projít skrz síť, ale opět nás řada skokařů (Venca, Kája a Tomáš), nebo taktikařů (Matouš, Jindra, Evka, Viky) – velmi mile překvapila. Byl to adrenalivoný zážitek, ale NIKOMU SE NIC NESTALO, naopak se všichni dostali na druhou stranu – nakonec jsme si to zkusili jako jedna velká skupina – celá třída. I my, učitelé, jsme se účastnili. Největším oříškem byl, ruku na srdce, pan učitel, který se svými 85 kilogramy, byl největší zátěží… Né pro naše silné duše. Jindra vzal pana učitele jak pytel brambor a spolu s Matoušem Preissem a celou třídou jej doslova prohodil skulinkou v pavučině, jak nit skrz oko jehly. Krásná spolupráce celé třídy, překvapující, ohromující, skvělý!

Posled ní část našeho programu, byla již tradiční didžina. K poslechu i tanci hrál již tradičně DJ Panučiteljesuper. Chvíli to byla tradiční diskopárty, ale nakonec se z ní stala karaokepárty, která by se mohla rovnat soutěžím, typu superstar, Xfactor nebo Eurovize. Zkrátka – z rozjařených „vibes“ (pohybů, překlad pro boomery, zoomery, a mileniály, jako jsme např. my) se s vámi loučíme a s největším nadšením na zítřejší výlet na státní hrad Bezděz přejeme dobrou noc!!

(PS: pod hradem je buuble waffle stánek, tak uvidíme, jak moc budeme zničení).