Plavecký výcvik, den 1

Publikoval Ondřej Nejedlý
Datum 14.6.2021

Deník kapitána plaveckého výcviku, hvězdné datum 14. 06. 2021, zápis první.

Kvůli strachu z možné zkázy námořníků po celá staletí - kurdějí - jsme byli všichni hezky ráno otestování sadou ANTG testů. Vše negativní, kromě nálady!

Nalodění posádky na oba koráby, před naší ponorkovou základnou ZŠ Kunratice, se neobešlo bez standardních mořských nemocí - Matyáš zapomněl ofocenou kartičku pojišťovny, Felix potvrzení o zdravotní způsobilosti a pan učitel svou svačinu v kabinetu... no uvidíme, jaký žralok jí uloví, či ona neuloví po týdnu na sluníčku v pavilonu B, nějakého jiného kolegu.

Výjezd do vod pražské dopravy byl více než rychlý, celá flotila si nastavila kurz na sever, dvou třetinový tah a námořní míle nabíhaly. Po celou dobu cesty panovala na obou galeonách velmi dobrá nálada a morálka britského mariňáka. Na první zastávce za mysem Dobré naděje, po vykoupení tankovací základny, jsme zabavili pár kofeinových přípravků a lodě vypluly dál, vstříc svému cíli. Něco málo před jednou hodinou jsme už shazovaly kotvy v cílové destinaci a posilněni obědem z místní námořní kantýny jsme se po třídách prorotovali, během celého dne, na prvních tempech plaveckého výcviku, při kterém nám žádný z členů posádky neutonul, neomdlel, ba naopak - dostat tyhle delfíny z vody, to chce kuráž!

K večeru pak proběhla kontrola kajut, kde byly odhaleny skrytá místo cukrovinek a neokolkovaných limonád, což vše podléhá přídělovému právu kapitána a důstojnického sboru naší výpravy, jinak by nám posádka mohla metat nohama místo lodních šroubů :)

Před večerkou si pro nás místní výcvikový tým připravil poklidný večer v kinosále, s tematickým filmem Hotel Transylvania. I to, doufáme, mělo velmi pozitivní ohlas u posádky, která se velmi příjemně unavena, dle výrazů a hlasitých projevů radosti soudíme, že i spokojena, odebrala na svou první noční hlídku.