Mexický den

Publikoval Šárka Popelková
Datum 5.7.2019

Celý den jsme se zabývali Mexikem. 

 

Protože byl také mezinárodní den pozdravů, tak jsme se nejprve naučili písničku o tom, jak se zdravíme v Čechách a jak se zdraví v Mexiku: Dobrý den, Buenos Dias. Při písni jsme si také podávali ruce v roli Čechů a v roli Mexičanů. Píseň jsme si doprovodili na Orffovy nástroje. 

 

Pracovali jsme dále v hnízdech. Každé hnízdo pracovalo na jiném úkolu. Hledali jsme Mexiko na glóbusu, sestavovali jsme název Mexiko, skládali jsme mexickou vlajku, poznávali jsme mexické hudební nástroje a sestavovali jsme recept mexického oblíbeného pokrmu Burrito. 

 

Celý den vyvrcholil návštěvou mexické velvyslankyně, které jsme zazpívali píseň o pozdravech a píseň o ovoci - Ovocný koktejl: Mango, kiwi, ananas a banány. Dokázali jsme udržet 3 různé hlasy. Také jsme zatancovali na hudbu z filmu Coco, který se zabývá mexickým svátkem Dia de Muertos. Mexické velvyslankyni se u nás moc líbilo. Dala nám proto malé dárečky. Každé hnízdo si vybralo jeden malý dáreček, který se stal naším talismanem. 

 

Na závěr jsme se naobědvali ve školní jídelně. Ochutnali jsme tortillovou polévku a trortillu s masem, avokádem a fazolovou pastou. Dokonce jsme ochutnali i mexický dezert.