2. divadelní představení 9.B

Publikoval Olga Králová
Datum 8.12.2022
2. divadelní představení 9.B

Zítra swing nude znít všude/ M. Vaškář, O. Havelka

Pondělí dne 30.1.2023 od 19:00 hodin

DIVADLO ABC, Vodičkova 28, Praha 110 00

Hudební komedie z poválečné swingující Prahy s orchestrem Melody Makers.

Po válce se v Praze „vařil jazz“ na každém rohu. Gejblíci, bedly a veškerá mladá cháska tančila a byla přesvědčená, že „tohle století bude americký a oni si ten svůj život užijou“. Do vlasti se vraceli lidé, co odešli před nacisty, jejich důvěřivé nadšení ze svobody nebralo konce. Doba však přála i spekulantům s nemovitostmi po Němcích a židovských rodinách. To je i příběh Matthew O’Macka, který přijíždí z Ameriky, v Hybernské ulici koupí dům a v něm pro svého syna, nadějného saxofonistu a kapelníka otevře swingovou kavárnu...

Inspirací byla autorům vzpomínka ze života známého skladatele a trumpetisty Karla Vacka, zaznamenaná v knize znalce a popularizátora populární hudby a jazzu Lubomíra Dorůžky.

Hrají:
Nina Horáková, Jiří Štrébl, Kryštof Krhovják, Evellyn Pacoláková, Jan Meduna, Petr Konáš, Hanuš Bor, Vojtěch Havelka, Zdeněk Vencl, Tereza Krippnerová, Martin Klapil, Martin Zbrožek..., Orchestr Melody Makers Ondřeje Havelky

Režie: Ondřej Havelka

Soubory ke stažení