Ministr Plaga: BUĎME ZODPOVĚDNÍ I BĚHEM PODZIMNÍHO VOLNA

Datum 21.11.2020
Ministr Plaga: BUĎME ZODPOVĚDNÍ I BĚHEM PODZIMNÍHO VOLNA

Vážení rodiče, milí žáci, kolegyně a kolegové,
přeposílám dopis ministra školství k týdennímu volnu, které nás nyní čeká. Volno je nařízeno pro žáky škol. Určitě jeho hlavní poslání popisuje ministr ve svém dokumentu (Dopis ministra školám), který 22.10.2020 v odpoledních hodinách dorazil i do naší školy. V dopise je doslova uvedeno: "Mrzí mě, že jsme jako vláda neudělali včas dostatečná opatření, aby k současné situaci nedošlo. Omlouvám se, že zavádíme další omezující opatření, ale jsou v tuto chvíli skutečně nezbytná.". Žákům 1. a 2. stupně základních škol MŠMT připravilo informační letáky, které dětem radí, jak se chovat zodpovědně i v této náročné době. Dopis dorazil i do ZŠ Kunratice, a proto jej zveřejňujeme všem kunratickým žákům, jejich rodičům, pedagogům i nepedagogům.

Krizi zvládneme, jen pokud se zásadně zvýší počet těch, kteří budou opatření dodržovat. Pokuste se dětem, prosím, vysvětlit, že i ony mohou svým zodpovědným přístupem bez nadsázky ovlivnit život nejenom své rodiny, odlehčit nemocnicím a pomoci lékařům a sestřičkám,“ požádal ministr Plaga učitele a zároveň jim poděkoval za jejich mimořádné nasazení.

Ve dnech 26. až 27. budou školy vládním opatřením uzavřeny, 28. října je státní svátek a 29. a 30. října jsou podzimní prázdniny. Volno se tak letos kvůli pandemii COVID-19 protáhlo na celý týden. V letácích se dětem připomíná, jak je v nadcházejících dnech důležité zůstávat doma a myslet pozitivně. Pokud v nezbytných případech musí ven, je zodpovědné nosit roušku a mýt si ruce.

Dopis ministra školám

letak-1

Leták pro 1. stupeň ke stažení

letak-2

Leták pro 2. stupeň ke stažení

Součástí dopisu je také seznam odkazů na weby, kde se mohou učitelé nebo rodiče inspirovat, jak mluvit s dětmi o koronaviru.

Odkazy na vhodné zdroje, kde se mohou učitelé nebo rodiče inspirovat, jak mluvit s dětmi o coronaviru:

Příloha dopisu č.j. MSMT-9512/2020-12 ze dne 22. října 2020

Vážení rodiče, milí žáci, kolegyně a kolegové,

určitě si všichni odpočiňte a naberte nových sil. Určitě si všichni udělejte čas i na dobrou knihu, příjemnou procházku nebo vyřízení restů a nedodělků. Pedagogické pracovníky čeká v pondělí a úterý jednak online čtvrtletní Pedagogická rada a dále mnoho online pracovních schůzek, sdílení a i učení. ...

Děkuji všem za to, jak zvládáme přechod do online výuky. Děkuji všem rodičů za mnoho povzbudivých e-mailů. Jsou dokladem toho, že děti se zapojily do učení na dálku naplno, že jejich učitelé, asistenti i další podporovatele dělají promyšlenou práci a rodiče doma vše skvěle podporují.
Přeji příjemný týden.

Vít Beran, ředitel školy