Aktivity projektu "Podpora integrace žáků s OMJ na ZŠ Kunratice"

Publikoval Tomáš Titěra
Datum 9.1.2020
Aktivity projektu "Podpora integrace žáků s OMJ na ZŠ Kunratice"

Informace k aktivitám projektu OPPPR zaměřeného na integraci žáků s odlišným mateřským jazykem. 

V rámci Operačního programu Praha - pól růstu realizujeme projekt zaměřený na integraci žáků s odlišným mateřským jazykem s názvem "Podpora integrace žáků s OMJ na ZŠ Kunratice", reg. č.  CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0001180. Více informací o projektu naleznete na samostatné stránce.

Zde zveřejňujeme pozvánky na akce pro rodiče a veřejnost realizované v rámci projektu a také výstupy jednotlivých aktivit. 

_____________________________________________________________________________

Aktivita 4.2.1 - Čtyřdenní stáže pedagogických pracovníků

V rámci projektu jsme navázali spolupráci s vídeňskou Neue Mittelschule Brückenschule, kterou navštěvuje přes 80 % žáků s mateřským jazykem jiným, než němčinou. Jedná se také o jednu z mála rakouských škol, které ve výuce praktikují lesní pedagogiku. Spolupráce funguje jak v rovině žákovských výměn (mimo projekt), tak krátkodobých stáží kunratických pedagogů ve Vídni. Obecným cílem stáže je načerpat inspiraci ohledně práce se žáky s OMJ ve výuce a tyto zkušenosti posléze zavádět u nás ve škole a dále sdílet s dalšími učiteli jako příklady dobré praxe. Stáže jsou realizovány v rozsahu 24 hodin řízených aktivit na hostitelské škole. 

Stáž v listopadu 2019

Stáže se v termínu 11. - 14. listopadu 2019 zúčastnilo pět pedagožek:

  • Mgr. Bc. Jitka Kopáčová
  • Mgr. Markéta Vokurková
  • Mgr. Zoja Zlonická
  • Mgr. Iva Peštová
  • Mgr. Helena Stańková

Individuální cíle jejich stáží byly zaměřeny na práci s podpůrnými opatřeními, mimořádně nadanými žáky, výuku cizíh jazyků v heterogenní skupině nebo vliv učení venku na socializaci žáků s OMJ. 

Účastnice stáže sdílely své poznatky s celou sborovnou dne 19. prosince 2019 v rámci předvánočního setkání zaměstnanců školy. Prezentaci si můžete stáhnout na odkaze v dolní části příspěvku. 

 

_____________________________________________________________________________

Aktivita 5.2.1 - Komunitně osvětové setkání

Pozvánka na komunitně osvětové setkání na školní zahradě - 26.9.2019

Milí rodiče a přátelé školy, 

zveme Vás na setkání na naší školní zahradě. Pojďme zanořit ruce do hlíny a připravit zahradu na zimu. 

Aby zahrada mohla ulehnout k zimnímu spánku, je třeba prostříhat ostružiní, shrabat trávník a vystříhat z něj šlahouny a sklidit topinambury. Také můžeme dokončit domeček z palet a plánovat, jak dále zahradu neinvazivně rozvíjet.

Návštěvou nás poctí pan zahradní architekt Ing. Michal Plundra, který s námi dlouhodobě spolupracuje na údržbě a rozvoji naší komunitní zahrádky. 

Setkáme se dne 26.9. v 17:00 na školní zahradě. S sebou rukavice, nůžky a hrábě (kdo má). Pokud přinesete i občerstvení, budeme jen rádi :) 

Na setkání se těší

Markéta Vokurková a Zoja Zlonická

Fotky z komunitně osvětového setkání

Milí rodiče a další, moc děkujeme za hojnou účast na našem setkání na naší zahrádce. Zahrada je teď připravena si přes zimu odpočinout. Fotky z akce najdete zde na stránkách družiny.