VV 2019/20 - fotografie přírody

Publikoval Kateřina Círová
Datum 13.9.2020
VV 2019/20 - fotografie přírody

Fotografujeme květen

Milí žáci,

přichází měsíc květen. Nejkrásnější měsíc v roce. Ne nadarmo je jeho název odvozen od slova kvést. Naše země rozkvétá. Oblékne se do květinových šatů. Bude krásná.

A protože v měsíci dubnu slavila Země své narozeniny, ještě u ní zůstaneme. Budeme tento týden obdivovat její krásu. Ta není zadarmo. Aby naše Země zůstala krásná, potřebuje čistý vzduch a vodu. Bez vody rostliny nepokvetou. Země uschne. Zdroje vody a jak s vodou šetřit jsou témata tohoto týdne i v dalších předmětech.

My si dnes představíme několik fotografů - umělců, kteří naší planetu pozorují a její krásu dokumentují. Cílem jejich práce není zachytit krásu naší planety na fotografický papír dříve než nám zanikne. Jejich cílem je ukazovat všem lidem, jak je naše Země krásná a motivovat je tím, abychom všichni společně její krásu udrželi navěky.

A začneme tou vodou!

Brian Skerry je americký fotograf specializující se na podmořský svět. Jeho fotografie a videa najdeme nejčastěji ve známém časopise National Geographic.

   

 

Americký fotograf Graham Mcgeorge, který fotografuje převážně zvířata

     

 

Nebo dramatické fotografie přírody od britského fotografa Thomase Heatona.

   

 

Pro zajímavé fotografie nemusíme vyhledávat exotické krajiny či zvířata. Můžeme zajít třeba do lesa. Inspirujte se britskou fotografkou Ellie Davies, která zachycuje jedinečnou atmosféru lesů v jižní Anglii. 

      

 

A nebo vyjděte jen do parku či na zahradu. A hledejte kouzlo přírody, které stojí za to zaznamenat. Třeba odhalíte něco neuvěřitelného. Neváhejte to zvěčnit. Vyfoťte to! (Dobrovolný úkol na tento týden)

 

Já jsem například zkoumala, jak je možné fotit naší zahradu v noci, po dešti. Snažila jsem se zachytit na listech kapky deště. No, profesionál nejsem :-) Ale těšilo mě to a to je nejdůležitější!