VÍTEJTE PO PRÁZDNINÁCH

Datum 4.7.2019
VÍTEJTE PO PRÁZDNINÁCH

Prázdniny utekly jak voda v řece a věřte, že ve škole, zejména všichni provozní zaměstnanci měli co dělat.

... a jdeme na to ;-)

Pro nový školní rok, abychom se vůbec vešli do školy, jsme proměnili dvě odborné učebny na kmenové, z kabinetů se stala odborná pracoviště a na chodbách historické budovy jsme nechali vybudovat nové kabinety. Nově vybavujeme dvě učebny – jednu pro I. stupeň ze druhé stala nová učebna matematiky a anglického jazyka. Novinkou bude i mobilní počítačová učebna a rozšíření wi-fi připojení v celém areálu školy. Velké poděkování naší radnici za podporu, která umožňuje další rozvoj školy v oblasti vybavenosti a pedagogického rozvoje. Ve škole nemáme jedinou volnou prostoru. Další růst školy musí být spojen s novými učebnami. Nový školní rok zahajuje ve 23 třídách s počtem cca 580 žáků. Uklidit po ukončených stavebních pracích nebylo jednoduché a věřím, že si budeme všichni vážit nejen nově vybudovaného, ale práce našich paní uklízeček i pana školníka a jeho spolupracovníků.

Vedení školy zahájilo přípravu již od 13. srpna. Připravili jsme nejen plán školního roku, respektive jeho návrh, který bude projednávat pedagogická rada, ale i vše pro start nového školního roku.

Od neděle 26. srpna se všichni pedagogičtí pracovníci zúčastnili tradiční letní školy projektu „Pomáháme školám k úspěchu“. Díky projektu získáváme významnou podporu pro naše učitele, aby uměli co nejlépe rozvíjet každého jednotlivého žáka a spoluvytvářet pro to přátelské a motivující podmínky. Projekt realizuje obecně prospěšná společnost „Pomáháme školám k úspěchu o.p.s.“ z prostředků nadace „THE KELLNER FAMILY FOUNDATION“. Naše letní soustředění probíhalo společně s karvinskou ZŠ Mendelova. Od září 2012 do projektu vstoupily další dvě školy, středočeská ZŠ Zdice, které děláme uvádějící školu a škola z olomouckého kraje ZŠ Horka.

Na této společné fotografii najdete téměř všechny učitele, vychovatele i asistenty z obou pilotních škol projektu - ZŠ Kunratice a ZŠ Mendelova.

Dobrý školní rok. Mnoho úspěchů a přeskočených latěk.

Vít Beran, ředitel školy