Objev chutě světa

Datum 27.9.2023
Objev chutě světa

Procestujte svět prostřednictvím chuťových pohárků!
Ve slunné Itálii se zamilovat do ikonických těstovin. V temperamentním Mexiku se nechat zlákat pikantním Chilli con carne. Ve Španělsku podlehnout nezaměnitelné Paelle. V přenádherném Řecku ochutnat nejlepší Gyros. V USA ochutnávat jejich ikonická jídla. Procestovat svět…
Že na to nemáte… čas, odvahu, náladu?
Nevadí! S projektem Objev chutě světa můžete tyto kulinární experimenty zažít z pohodlí Naší školní jídelny!

O PROJEKTU

Česká klasika je prostě klasika, nikdy ale není na škodu rozšířit si obzory a nakouknout pod pokličku kuchařům za našimi hranicemi. A právě na této myšlence stojí koncept Objev chutě světa, který Vám pravidelně bude přinášet to nejlepší z těch nejvyhlášenějších světových kuchyní. Budeme Vám zpestřovat obědy a připravovat jídla plná barev a chutí. Já pevně doufám že budete naše nové kulinářské cestování zbožňovat.

CUCINA ITALIANA

Objev chutě světa představuje jednu z nejoblíbenějších světových kuchyní – italská. Italská kuchyně je typická svou osvěžující lehkostí, bylinkami a její ikonická jídla, oblíbená lidmi po celém světě ‒ Spaghetti, Tortellini, Ravioli, Lasagne, Gnocchi, Pizza, Tiramisu ‒ zná snad úplně každý.

GREAT TASTE – jak chutná USA?

Kuchyně USA nejsou jen hamburgery od McDonalda, je to naopak kulinářská cesta kolem celého světa. Nejoblíbenější americká jídla dějí jsou většinou těstoviny - Mac and Cheese, a klasický sladký koláč Cheesecake ..Věděli jste také že třeba brunch je vynálezem Američanů?

Asie plná chutí

V jednom soustu je všechno – sladkost, slanost, kyselost, pálivost, křupavost i jemnost. Úplná exploze chutí. Žádná jiná světová kuchyně není tak komplexní a vyvážená jako právě asijská.

Řecká středozemní

Řecká kuchyně je založena na čerstvých ingrediencích, bylinkách, zelenině, řeckém olivovém oleji. Jedno z tradičních řeckých jídel je gyros-maso opečené na grilu zabalené do placky z kynutého těsta s kousky rajčat, zeleného salátu a dochucené hořčicí nebo tzatziki.

Moc se těším na naší společnou chuťovou cestu kolem světa.

Hana Fehérová
Vedoucí školní jídelny při ZŠ KUNRATICE
Předškolní 419, Praha 4 Kunratice.14800
Tel: 261 097 258; mob:724 369 890

e-mail: hana.feherova@zskunratice.cz; e-mail: skolnijidelna@zskunratice.cz