BEZPEČNÉ UŽÍVÁNÍ INTERNETU

Datum 4.7.2019
BEZPEČNÉ UŽÍVÁNÍ INTERNETU

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme do  RODIČOVSKÉ KAVÁRNY 28. 2. 2013 od 18.30 hodin v aule školy. CHCETE SE DOZVĚDĚT, CO OHROŽUJE VAŠE DĚTI? Víte, kam se dostanou a co dělají Vaše děti na počítači? Ohrožení číhá na všechny ...

Na sociálních sítích největšího českého portálu Seznam.cz bylo možné pozorovat rizika, která ohrožují jejich uživatele. Proto se produktový manažer těchto služeb začal více zajímat obecně o komunikaci lidí na internetu a možné hrozby a nebezpečí, která jim hrozí. Koncem roku 2008 pořádal Seznam.cz konferenci pro učitele, která mimo jiné účastníkům přiblížila rizika, s nimiž se mohou děti setkat na internetu. Pro velký úspěch bylo rozhodnuto, že se o bezpečnosti na internetu natočí film, který by mohl zasáhnout širší skupinu lidí a nejvíce ohrožených - dětí. V roce 2009 byl natočen první film „Seznam se bezpečně I“. Od té doby se leccos na internetu změnilo a první díl dokumentárně vzdělávacího filmu dostal po třech letech pokračování. Druhý díl Seznam se bezpečně!2, byl představen v březnu 2012. Mimo jiné se zabývá otázkou, jestli se nejčastější oběti, děti, nestaly i částečně pachateli. Poukazuje na největší hrozbu sociálních sítí tzv. sociální inženýrství a dětskou prostituci.
Film „Seznam se bezpečně!2” představí a na Vaše otázky ohledně bezpečného užívání internetu odpoví manažer pro internetovou bezpečnost pan Martin Kožíšek (Seznam.cz) a mjr. Mgr Václav Písecký (Policie ČR).