Lyžařský výcvikový zájezd 7. tříd - Portášky

Datum 25.2.2024

LVZ v termínu od 25.2. do 1.3.2024 je z důvodu nedostatku sněhu zrušeno. Zaplacený poplatek bude vrácen. Velmi nás to mrzí. Ubytovatel, s kterým máme dlouhodobě dobré vztahy, nebude chtít hradit žádné stornopoplatky. Děkujeme za pochopení. Mgr. Ing. Vít Beran, ředitel školy

Závěrečné informace k LVZ 7. tříd

Sraz: neděle 25.2.2024 v 9:15 hodin před školou – budeme vybírat dokumenty a peníze na skipasy
Odjezd autobusu: z ulice Za parkem v 10:00 hodin (prosíme rodiče, aby neparkovali podél školního plotu a nechali místo pro autobus) - autobus přijede do Úpy, na Portášky jedeme sedačkovou lanovkou (10 minut)- nutné teplé oblečení a obuv, čepice, rukavice
Návrat domů: pátek 1.3.2024 – po lyžování cca v 14:30 hodin z Portášek, o příjezdu budeme průběžně informovat na webu školy - na stránkách třídy, dle dopravní situace

PROSÍM, zkontrolujte, že mají Vaše děti zaplacenu zálohu i doplatek, pokud jste tak ještě neučinili, prosím o neprodlené uhrazení.
Úhrada hotovostně na pokladnu školy nebo bezhotovostně přes účet školy, č.ú. 2016970000/6000, variabilní symbol: variabilní symbol žáka, specifický symbol: 202402, zpráva pro příjemce: příjmení a jméno účastníka

Nezapomenout:
- Prohlášení zákonných zástupců + neodevzdané doklady (karta pojištěnce - stačí kopie, potvrzení o seřízení lyží ze servisu – letošní sezona, posudek o zdravotní způsobilosti - pokud není odevzdán ve škole ).
- Peníze na skipasy – 3 000,- Kč – bohužel levněji ani po školní slevě to zatím nevypadá. Pokusíme se, zda to nepůjde domluvit přímo na pokladně. Peníze samozřejmě vyúčtujeme, eventuální přeplatky vrátíme. Peníze na skipasy vybíráme před odjezdem
- Doporučujeme sjednat připojištění na úraz a odpovědnost dětí
- Helmu, brýle lyžařské + sluneční, doporučujeme chránič páteře
- Vazelína (infadolan) – mastný krém proti omrznutí, opalovací krém
- Sportovní nepromokavé, pohodlné a teplé oblečení – 2x – na sjezdové lyže, na běžky, zimní kotníkové boty, rukavice, čepici i na cestu
- Svačina na cestu, začínáme obědem
- Malá plastová láhev – 1litr (dodržování pitného režimu)
- osobní léky dítěte s potvrzením od lékaře s popisem, jak užívat (zdravotník akce není oprávněn podat lék bez potvrzení od lékaře).
- Seřízené lyže v obalu – vše podepsané
- Praktické cestovní zavazadlo (aby děti unesly cca 500m) + příruční batůžek (cca 20 litrů) do autobusu (na výlety)
- Přezůvky do budovy
- Čelovka
- Kdo trpí nevolností při cestování – kinedryl a sáček
- Drobné hry – karty…, kniha, časopisy, psací potřeby
- Kapesné maximálně 500,- Kč
- Psací potřeby, blok
- NEBRAT: telefony, PC, tablety, stereo… a jiné cennosti
Případné další dotazy – Mgr. J. Kopáčová – 607589060

Informace od provozovatele Horské chaty Portášky
Provozovatel v rámci hromadné objednávky přepravy, bude bezplatně transportovat zavazadla klientů za následující podmínek.

1. Počet, velikost a hmotnost zavazadel na 1 osobu:
1 x batoh/taška/vak/kufr o maximálních rozměrech 50x80x35 cm o max. celkové hmotnosti do 25 kg
1 x lyže, hole ve vaku o max celkové hmotnosti 17 kg bez bot a helmy
1 x taška/vak na boty o max hmotnosti 8 kg

2. Typ zavazadel:
Zavazadla by měla být opatřena jmenovkou a telefonickým kontaktem.
Zavazadla musí být vždy kompaktně zabalena a zajištěna proti svévolnému otevření.
Ze zavazadel nesmí unikat žádné kapaliny.
Ze zavazadel nesmí nic vyčnívat (ostré předměty, hole, volné popruhy, provázky ajiné), aby nedošlo k poškození pásů sněžných vozidel.
Na zavazadlech nesmí být připevněno žádné další zavazadlo, či předmět. Např. helma, boty. (z důvodů, viz výše)
Všechna zavazadla by měla být odolná proti stříkající vodě.
Prosíme. Berte v úvahu, že Vaše zavazadla budou transportovány sněžnými pásovými vozidly. Musíme překonat 6 až 18 km trasy v horském prostředí, kde žádná cesta není upravena. Vaše zavazadla mohou být vystavena: opakujícím se otřesům, vibracím, tlakům, stříkající vodě, těžkému mokrému sněhu, elektromagnetickým výbojům, silnému elektromagnetickému poli, a hlavně vysokým teplotním rozdílům. V zavazadlech, určených k externímu transportu neponechávejte osobní doklady, léky, apod, bez kterých se v den příjezdu, zcela určitě neobejdete. Tyto věci si sbalte do příručního zavazadla. A to mějte vždy u sebe.
Dopravce nenese jakoukoli zodpovědnost za poničení, či zničení elektrotechnických zařízení, které mu nebylo nahlášeno a nebylo předáno, k dopravě v uzpůsobeném obalu.
Dopravce si vyhrazuje právo dovést zavazadla na místo určení se zpožděním, které způsobila vyšší moc.

Dokumenty k LVZ: