Školní jídelna - Dobrou chuť

Vítejte na stránkách školní jídelny!

Našimi strávníky, jejichž počet se rok od roku zvyšuje, jsou nejen děti a zaměstnanci ZŠ Kunratice, ale i děti a zaměstnanci dvou tříd Mateřské školy Kunratice (pro děti MŠ se připravují také servírované svačinky), ZŠ Šeberov, kunratičtí důchodci a cizí strávníci.

Obědy jsou vydávány pouze těm, kteří jsou řádně přihlášeni ke školnímu stravování, mají řádně uhrazeny všechny finanční závazky a k výdeji obědů používají Opencard nebo identifikační kartu. Ke stravování je strávník TRVALE přihlášen podáním Přihlášky ke stravování. Přihlášením se strávník zavazuje k dodržování pravidel stanovených školní jídelnou. Přihláška k vytištění ZDE.

Snažíme se být jídelnou moderní, která využívá odborné poznatky z oboru zdravé výživy. Přitom dodržujeme přísná hygienická a technologická pravidla daná předpisy, za dodržování a plnění předepsaných výživových norem. Chod školní jídelny je plně stabilizovaný.

Nabízíme denní výběr ze tří jídel. Dbáme na plnění spotřebního koše, v součinnosti s pestrostí stravy. Snažíme se do skladby jídelníčku zařazovat stále nová jídla. Většinou jsou vítána pozitivně a při jejich dalším opakování se počet jejich objednávek zvyšuje. Své příznivce si stále více nachází bezmasá a vegetariánská jídla.

V denní nabídce je tzv. salátový bar v chladící vitríně. Pro strávníky je denně překvapením. Každý den je jiný, každý den si zde strávníci mohou vybrat z různých zeleninových salátů, ovocných salátů, ale i například kusového ovoce, kompotů, mléčných výrobků, kuchyní pečených moučníků a připravených chlebíčků s různými pomazánkami.

Samozřejmě zajišťujeme i dodržování pitného režimu, což jsou nápoje podávané jako součást oběda. V naší školní jídelně jsou denně na výběr dva druhy vitamínových nápojů, ovocný nebo černý čaj, mléko, ochucené mléko a velkou oblibu si stále více získává voda s čerstvým citronem.

Tak jako se snažíme být moderní kuchyní, ani po stránce nabízených služeb nezůstáváme pozadu. Ke spokojenosti strávníků přispívá neustálá modernizace softwarového programu, stravné lze hradit bezhotovostně kartou na platebním terminálu. Jsme školní jídelna komunikativní, kontaktní a otevřená.

Paní kuchařky i všechny pracovnice provozu dělají maximum pro spokojenost svých strávníků. Snažíme se vyjít vstříc všem, i pokud se vyskytne ne zcela standartní požadavek na stravování (např. kombinace surovin z jednotlivých druhů pokrmů, kterou vyžaduje dietní režim).

Jakékoliv dotazy týkající se stravování Vám rádi zodpovíme osobně, telefonicky, písemně nebo e-mailem.Těšíme se na dobrou spolupráci. :-)

Marie Polívková, vedoucí školní jídelny

Přiložené soubory: