Festival pedagogické inspirace 2017 - 10. až 11.11.2017

Festival se vydařil. Důkazem jsou nejen zpětné vazby účastníků, ale i ohlédnutí organizátorů ze školy a fotogalerie. Chci všem kunratickým poděkovat. Jak nejužšímu týmu s kterým spolupracuji, ale všem nepedagogům, skupině pedagogů, kteří i když sami byli zapojení jako účastníci, organizačnímu týmu pomohli a i 40 pomocníkům, žákům naší školy. Více v připojeném PODĚKOVÁNÍ. Vít Beran, ředitel školy

P O D Ě K O V Á N Í

Na třetí ročník této vzdělávací akce postavené na konceptu „učitelé pro učitele“ připravil společně s pedagogy na 130 praktických dílen. Festivalu se zúčastní 734 pedagogů a lektorů zejména ze základních škol zapojených do projektu Pomáháme školám k úspěchu a z dalších škol z celé ČR. Cílem je podpořit vzájemné učení mezi pedagogy, kteří směřují ke stejné vizi – aby se každý žák učil naplno a s radostí.

Vážení účastníci Festivalu pedagogické inspirace 2017,

těšíme se na Vás již tento pátek a sobotu v Základní škole Kunratice (Předškolní 420/5, Praha 4). V tuto chvíli pro Vás máme pár organizačních informací: DOPRAVA - PREZENCE - VÁŠ PROGRAM - STRAVOVÁNÍ - DOPROVODNÝ PROGRAM a krátké video z minulého ročníku Festivalu

Doprava do ZŠ Kunratice

Autobusové spojení ke škole si můžete najít na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. 

Zastávky: U Tří svatých, Kunratická škola
Linky: 
165, 193, 332, 335, 337 

Parkovat lze v ulici Za Parkem, která přímo sousedí se školou, případně i v dalších přilehlých ulicích. Prosíme, abyste dodržovali dopravní značení. 

Pro ubytované v TOP hotelu a na koleji Volha bude zajištěna kyvadlové doprava:

10. listopadu

07:45 TOP hotel – 07:50 Volha – ZŠ Kunratice

17:30 ZŠ Kunratice – 17:35 Volha – TOP hotel

18:30 TOP hotel – 18:35 Volha – ZŠ Kunratice

21:45 – 22:15 ZŠ Kunratice – 21:50 Volha – TOP hotel

11. listopadu

07:45 TOP hotel – 07:50 Volha – ZŠ Kunratice

15:45 ZŠ Kunratice – metro Opatov

Prezence

Prezence bude probíhat v historické budově ZŠ. Při prezenci obdržíte jmenovku a materiály k Festivalu pedagogické inspirace 2017. Prosíme dorazte s dostatečným časovým předstihem před společným zahájením, které proběhne ve sportovní hale v pátek v 9 hodin. Pokud se neúčastníte 1. bloku dílen dostavte se prosím v dostatečném předstihu před začátkem vámi přihlášených dílen. 

Váš program

Seznam dílen, na které jste se registrovali naleznete po přihlášení na webu pedagogickeinspirace.cz v sekci Rekapitulace mých přihlášení. Doporučujeme se na svá přihlášení podívat. Na místě budou vyvěšeny seznamy dílen s přihlášenými účastníky, bude pro vás však obtížnější se v nich najít. Umístění konkrétních dílen naleznete v programu, který obdržíte při registraci. Prosíme, abyste se účastnili pouze dílen, na které jste se řádně registrovali. Seznam dílen, s volnými místy pro registraci, bude vyvěšen. 

Stravování

Pokud jste si objednali obědy či večeři dostanete při registraci stravenky na vámi vybraná jídla. Prosíme, abyste se na oběd odebrali okamžitě po skončení vaší dílny. Musí se odstravovat přes 600 účastníků, pro hladký průběh je potřeba dodržet jednotlivé časy.

Doprovodný program

Máme radost, že i letos vám můžeme nabídnout pestrý doprovodný program.

Ráno vám zpříjemní Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka. Během obědové pauzy budete moci navštívit Videodílny nebo dílnu GDPR ve školství, aneb co školy čeká a nemine. Večer vám nabídneme divadelní představení s knihou v ruce "LISTOVÁNÍ" a také vám zahrají BEDŘICH & ZOUFALCI. Další informace naleznete v přílohách.

Se způsobem přihlášení na doprovodný program vás seznámíme během zahájení.

Těšíme se na Vás!

Za organizátory:

Vít Beran, ředitel ZŠ Kunratice
Táňa Wojnarová, koordinátorka vzdělávání Pomáháme školám k úspěchu o.p.s.

----------------------------

V pátek 10. 11. dopoledne proběhne také panelová diskuse na téma: Co a jak je potřeba systémově změnit, aby se zlepšila kvalita výuky a učení. Podrobnosti k panelové diskuzi naleznete na webu www.pedagogickeinspirace.cz, kde se můžete také přihlásit.

Jak se přihlásit a jak si vybrat dílny?

Pro přihlášení na Festival pedagogické inspirace je potřeba se registrovat na webu www.pedagogickeinspirace.cz. Pedagogové ze škol spolupracujících s projektem „Pomáháme školám k úspěchu“ měli možnost se přihlásit v první polovině října 2017. Přihlásit se na dílny je možné i pro hosty a to až do pondělí 23. 10. do 15.00. Počet míst v dílnách je omezen, proto doporučujeme přihlásit se co nejdříve. Účast na Festivalu pedagogické inspirace je zdarma.

Zajímá Vás více? Podívejte se na krátké video z minulého ročníku Festivalu.

Více o projektu „Pomáháme školám k úspěchu“ ZDE

Přiložené soubory:

Příspěvek

Publikován: 22.10.2017

Naposled upraven: 2.1.2018

Vytvořil(a): Vít Beran

Kalendář akcíNe
25.2.
DDM Praha 10 Wizards - junioři - turnaj - florbal
08:00 - 17:00

Recepce: Szebinovský Jun.


Po
26.2.
Zubní prevence
08:00 - 11:40

1.VH 4.B 2.VH 3.A 3.VH 2.B 4.VH 3.C


Út
27.2.
Zubní prevence
08:00 - 11:40

1.VH 2.C 2.VH 2.A 3.VH 3.B 4.VH 5.B


St
28.2.
Setkání s rodiči mimořádně intelektově nadaných žáků
17:00 - 18:30

Setkání s vedením školy, paní psycholožkou a pedagogy, kteří připravují nadstavbový program pro žáky MIND.


Čt
1.3.
Pomáháme školám k úspěchu - setkání k PR projektu
08:00 - 14:00

PPF GATE, Praha 6 Dejvice

BIBLIOBUS OSKAR - pojízdná knihovna je tu pro vás!
12:30 - 13:30

zajišťuje A. Rambousková

Seminární odpoledne pedagogů školy - FEUERSTEINOVA METODA - myšlení v souvislostech
14:15 - 16:30

Porada bude doplněna seminářem: FEUERSTEINOVA METODA - myšlení v souvislostech (www.ucime-se-ucit.cz/o-metode/) Metodu přijedou představit zástupci základní školy, která je jednou z prvních, kde plně uplatňují metody profesora Feuersteina. Lektoři představí metodu instrumentálního obohacování, která přináší umění vytvořit si strategii řešení úkolu, upevňuje sebedůvěru, odstraňuje impulzivitu a strach z chyby, rozvíjí vyjadřování a respektování jiného názoru a pomůže lépe se orientovat ve vlastním životě. Dětem je podporou v učení se, pedagogům (a vlastně obecně dospělým) v osobním rozvoji a práci z vlastními limity, možnostmi, výzvami a cíli. Pozvaní hosté: Jiří Sehnal - ředitel ZŠ T. G. Masaryka, Svitavy Petra Judová - garantka FIE (Feuerstein‘s Instrumental Enrichment), ZŠ T. G. Masaryka, Svitavy

Všechny akce »